Będą mieszkania dla żołnierzy z Międzyrzecza

Dodano: 16 kwietnia 2011, 13:00 Autor:

Przy ul. Malczewskiego rozpoczęła się budowa bloku wielorodzinnego. W grudniu wprowadzi się tam 40 żołnierzy z rodzinami. Brygada się rozrasta, dlatego w przyszłym roku mają tam powstać tam dwa kolejne budynki.
- Pod koniec roku klucze do mieszkań w budowanym tutaj bloku otrzyma 40 żołnierzy - mówi ppor. Anna Soliwoda z międzyrzeckiej brygady.

- Pod koniec roku klucze do mieszkań w budowanym tutaj bloku otrzyma 40 żołnierzy - mówi ppor. Anna Soliwoda z międzyrzeckiej brygady. (fot. Dariusz Brożek)

Kpr. Krzysztof Szafranek od dwóch lat służy w 17. Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej. Mieszka w pokoju w internacie wojskowym. Ma tam dla siebie zaledwie osiem metrów kwadratowych, dlatego liczy na przydział mieszkania. Szansą jest dla niego i 39 innych żołnierzy wielorodzinny blok, który budowany jest przy ul. Malczewskiego. W czwartek odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego, zaś plac budowy poświęcił kapelan „siedemnastej” ks. mjr Mariusz Antczak.

- Budowa zakończy się w grudniu. Klucze do własnych mieszkań otrzyma 40 naszych żołnierzu - zapowiada ppor. Anna Soliwoda z 17. WBZ.

Będą kolejne bloki

Trójkondygnacyjny blok stawia poznańska firma Pozbau. Jak zapewnia jeden z robotników Tadeusz Nowicki, termin ukończenia zostanie dotrzymany. Inwestorem jest Wojskowa Agencja Mieszkaniowa. Dyrektor jej lubuskiego oddziału Zdzisław Niedziela zaznacza, że to już siódmy budynek wojskowy między obwodnicą i kościołem-sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski. Ale nie ostatni.

- Pracujemy już nad projektami dwóch kolejnych budynków, które zostaną tutaj wybudowane do końca przyszłego roku. W każdym będą po trzydzieści dwa mieszkania - zapowiada.

Bo brygada się rozrasta

Brygada to największy pracodawca w mieście i całym powiecie. Służy w niej ponad 2 tys. żołnierzy. Mieszkają w jednostce, internacie, wielu wynajmuje pokoje od międzyrzeczan. Kilkuset z nich czeka na własne lokale. - Brygada się rozrasta. W tym roku przybędzie kilkuset nowych żołnierzy, dlatego nowe mieszkania to dla nas ważna sprawa - zaznacza płk Tomasz Domański, który pełni obowiązki dowódcy jednostki.

Przy blokach powstaną parkingi i wewnętrzne drogi, będzie plac zabaw i nawet fontanna. Żołnierze chwalą lokalizację osiedla. Mają stąd blisko do jednostki. Mieszkań dla wszystkich jednak nie wystarczy. Dlatego WAM planuje już budowę kolejnych budynków przy ul. Poznańskiej. Przed rokiem władze miejskie przekazały jej działkę o powierzchni 1,6 ha.

Cześć żołnierzy służy w Wędrzynie. Z myślą o nich w tym roku rozpocznie się budowa kolejnego budynku w Sulęcinie. Następny ma powstać na działce przekazanej wojsku przez władze Lubniewic.

Czytaj więcej o:
  • 17. WBZ
  • budynek
  • mieszkania
  • Międzyrzecz
  • żołnierze
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Palmy pani Genowefy Filipek z Międzyrzecza to dzieła sztuki

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.