Międzyrzecz: Kino przyciągnęło tłumy

Dodano: 26 marca 2011, 12:55 Autor:

Ponad tysiąc osób zwiedziło wczoraj po południu dom kultury. Pierwszy od blisko pięciu lat film obejrzało 295 mieszkańców.
Wczoraj dom kultury i kino zwiedzili m.in. Kacper i Krzysztof Burczakowie. Najbardziej podobał im się pokaz świateł w sali widowiskowo-kinowej.

Wczoraj dom kultury i kino zwiedzili m.in. Kacper i Krzysztof Burczakowie. Najbardziej podobał im się pokaz świateł w sali widowiskowo-kinowej. (fot. Dariusz Brożek)

Dom kultury miał dubeltowe otwarcie. Wczoraj w południe wstęgę przecięli oficjele, o czym informowaliśmy już na naszym portalu. Były toasty oraz prezentacja zapowiedzi dwóch filmów połączona z występami Międzyrzeckiego Chóru Kameralnego i zespołu muzyki dawnej Antiquo More.

W drugim otwarciu uczestniczyli już mieszkańcy. Od 16.00 do 19.00 mogli zwiedzać obiekt, ich przewodnikami były pracownice biblioteki i instruktorzy Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury. Przyszły tłumy. Wchodzili grupami na salę widowiskową, gdzie mogli obejrzeć tzw. trailery – czyli zapowiedzi filmów – oraz pokazy świateł i dźwięku.

- Kino jest super. Nie będziemy już musieli jeździć na filmy do Gorzowa, czy Zielonej Góry – przekonywał Krzysztof Burczak, który przyszedł tam ze swoim synem Kacprem.

Jakie były komentarze pozostałych mieszkańców, którzy przyszli zwiedzić kino?

Zdaniem instruktorki MOK Alicji Jankowskiej, po południu dom kultury i kino zwiedziło ponad tysiąc mieszkańców. O 20.30 wyświetlono tam pierwszy film. Obejrzało go 295 osób. Dziś o 16.00, 18.00 i 20.00 kolejne projekcje "Władcy Umysłów”. Bilety w promocyjnej cenie 10 zł.

Remont domu kultury i kina trwał prawie pięć lat. Ile gmina zapłaci za inwestycję?

Czytaj w poniedziałek, 28 bm., w lokalnym, papierowym wydaniu "GL”

Czytaj więcej o:
  • film
  • kino
  • Międzyrzecz
  • otwarcie domu kultury
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Międzyrzecz: Koncert folklorystyczny w domu kultury

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.