Niemieckie szkoły dla Polaków – sprawdź, jak tam się dostać

Dodano: 16 lutego 2011, 10:39

Niemieckie szkoły zawodowe kuszą polską młodzież stypendiami i gwarancją pracy. Jeśli ktoś wybierze zawód mechatronika, może liczyć na miesięczną wypłatę w wysokości 3.tys. 200 zł! W Polsce dostanie tylko ok. 100 zł.

Projekt o nazwie ,,Kształcenie zawodowe- transgraniczne, innowacyjne, przyszłościowe” jest skierowany do absolwentów liceów ogólnokształcących i gimnazjów, którzy chcieliby kształcić się w Niemczech. W Eisenchutenstadth utworzono Centrum Doradztwa i Informacji, gdzie uczniowie mogą uzyskać pomoc w zakresie wyboru zawodu i poszukiwania miejsca nauki. - My nie rozdajemy miejsc pracy, ale pomagamy młodym ludziom, którzy chcą nauczyć się zawodu u niemieckich sąsiadów, a nie wiedzą jak się do tego zabrać – wyjaśnia Danuta Szczotko, kierownik projektu.

Na czym polega dualny system kształcenia zawodowego? Dlaczego Niemcy chętnie przyjmują polską młodzież do szkół? Jakie wrażenia z pobytu na kursach mają uczący się w Niemczech Aneta, Paweł i Maciej? Czytaj w czwartek, 17 lutego w "Gazecie Lubuskiej” w dodatku "Praca i Edukacja”.

Czytaj więcej o:
  • edukacja
  • młodzież
  • niemcy
  • praca
  • szkoła
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.