Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowosolski urząd miasta zaspał ze stroną internetową Parku Krasnala?

Filip Pobihuszka 68 387 52 87 [email protected]
Po pytaniach "GL” słowo "oficjalna” z serwisu Malpolu znikło. Kiedy powstanie oficjalna, miejska strona Parku Krasnala? Nie wiadomo.
Po pytaniach "GL” słowo "oficjalna” z serwisu Malpolu znikło. Kiedy powstanie oficjalna, miejska strona Parku Krasnala? Nie wiadomo. Fot. Filip Pobihuszka
Czy Park Krasnala ma stronę w internecie? Dotąd tak nie było. Ale internautów czeka niespodzianka, bo... nowosolski magistrat wyprzedziła firma Malpol. Zrobiła stronę i kusiła hasłem "Witamy na oficjalnej stronie Nowosolskiego Parku Krasnala". A jej adres odróżnia od tego miejskiego jeden mały myślnik.

Mogłoby się wydawać, że skoro Park Krasnala jest dziełem władz miasta, to podobnie jest z jego stroną internetową. Co jednak stanie się, gdy w przeglądarkę internetową wpiszemy najbardziej oczywisty z adresów, czyli www.parkkrasnala.pl? Otóż zostaniemy błyskawicznie przekierowani na... stronę urzędu miasta.

- Wykupiliśmy domenę, bo Park Krasnala jest naszym pomysłem - tłumaczy Ewa Batko, rzecznik magistratu. - Jesteśmy w trakcie tworzenia strony. I jest to o tyle trudne, że robimy to własnym sumptem - wyjaśnia.

Jedna z największych atrakcji turystycznych Nowej Soli, mimo że istnieje ponad dwa lata, długo nie mogła doczekać się własnej strony internetowej. Na próżno można było szukać w sieci informacji o godzinach otwarcia, czy dojeździe. Mikroskopijną wzmiankę możemy znaleźć jedynie w witrynie MOSiR, jednak jest ona do bólu lakoniczna i ogranicza się do numeru telefonu.

Tymczasem od miesiąca w sieci strona dostępna jest pod adresem www.park-krasnala.pl. Znajdziemy na niej m.in. informacje na temat planowanych imprez, mapę dojazdu czy galerię umożliwiającą wirtualny spacer po parku. Jej tworzeniem i aktualizowaniem zajmuje się Malpol, firma, która stworzyła krasnala Solusia, gigantycznego niedźwiedzia grizzly, które dziś zdobią plac zabaw.

Kulisy powstania strony wyjaśnia Marcin Walasek reprezentujący firmę Malpol: - Pomysł wyszedł od właściciela przedsiębiorstwa, Zdzisława Malczuka, któremu zależało na tym, by uświadomić ludziom, co dzieje się w parku. Z uwagi na fakt, że stał się on widoczną wizytówką Nowej Soli, to aż dziwne, że nie miał własnej strony internetowej - dodaje.

- Stworzyliśmy ją prospołecznie, gdyż wyszliśmy z założenia, że skoro posiadamy kadrę i umiejętności, to nic nie stoi na przeszkodzie, by się tym nie zająć. Jednak tak samo jak Park Krasnala jest dla wszystkich, tak samo chcemy, by strona również taka była. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do jej współredagowania - mówi. Jak podkreśla M. Walasek, własne "www" parku to przede wszystkim promocja Nowej Soli oraz zaproszenie do odwiedzin.

- Absolutnie nie chcemy tu z nikim konkurować, jeśli ktoś stworzy kolejną stronę, to tylko chwała mu za to - mówi M. Walasek. - W tej chwili pracujemy nad udoskonaleniem wyglądu strony oraz rozpoczęliśmy jej promowanie w sieci - dodaje.

Do wczoraj internetowa witryna parku okraszona była nagłówkiem informującym, że jest to strona oficjalna. Po pytaniach "GL" słowo "oficjalna" znikło. - Poleciłem je usunąć, by nie prowokowało niepotrzebnych dyskusji - wyjaśnia M. Walasek.

Kiedy jednak powstanie ta oficjalna, miejska strona Parku Krasnala? Nie wiadomo.

Teraz możesz czytać "Gazetę Lubuską" przez internet już od godziny 4.00 rano. Kliknij tutaj, by przejść na stronę e-lubuska.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska