Penis z rzeźby przy basenie w Zielonej Górze wróci na swoje miejsce! Tak zadecydował prezydent

Dodano: 1 lipca 2010, 14:34 Autor:

Penisa najpierw odpiłowano, a teraz ma on wrócić na zwoje miejsce. Tak zdecydował Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

Penisa najpierw odpiłowano, a teraz ma on wrócić na zwoje miejsce. Tak zdecydował Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. (fot. fot. Tomasz Czyżniewski)

Jeszcze wczoraj Janusz Kubicki zarzekał się, że nie dopuści, by do męskiego posągu, jaki stanął przed centrum rekreacyjnym, wróciło przyrodzenie. Dziś zmienił zdanie.

Czy to koniec awantury w sprawie kontrowersyjnej rzeźby, jaka w sobotę stanęła przed centrum rekreacyjnym? Prezydent Janusz Kubicki chciał ją usunąć, bo za bardzo eksponowała męskie genitalia. Argumentował, że rzeźba odbiegała od projektu, który zaakceptował. Wtedy Agnieszka Wolska, autorka posągu, usunęła przyrodzenie. Zrobił się szum, w świat poszła informacja, że lewicowy prezydent kazał pozbawić rzeźbę męskiego atrybutu. Na domiar wszystkiego Kubicki wręczył artystce we wtorek koszulkę ze zdjęciem penisa.

Penis jaki jest, każdy widzi. Pochwała kastracji pomnika

Wśród radnych PiS zawrzało. Byli oburzeni zachowaniem Kubickiego. A także tym, że rzeźba została okaleczona. Domagali się powrotu penisa na swoje miejsce. Jeszcze wczoraj w rozmowie z "GL” prezydent zarzekał się, że do tego nie dopuści, bo rzeźba nie powinna szokować.

Dziś Janusz Kubicki zmienił zdanie. Zwołał konferencję prasową. - Nie chcę uchodzić za penisofoba, choć w sprawie rzeźby zdania nie zmieniłem. Ale skoro radnym PiS: Bożenie Ronowicz, Eleonorze Szymkowiak, czy Kazimierzowi Łatwińskiemu oraz wielu innym osobom przyrodzenie nie przeszkadza, to nie będę się upierał. Niech wróci na swoje miejsce.

Penis rzeźby w Zielonej Górze budzi coraz większe kontrowersje. Zobacz skandaliczny prezent od prezydenta Zielonej Góry

Agnieszka Wolska nie kryje radości. - Bardzo się cieszę, że pan prezydent zmienił zdanie, bo mnie to wszystko już bardzo męczyło - przyznaje.

Jutro około południa artystka przystąpi do przyklejania penisa.

Naga prawda o zielonogórskim basenie w oczach zielonogórskiego MM-kowicza Bogusława Strzegowskiego. Przeczytaj na portalu Moje Miasto Zielona Góra (mmzielonagora.pl).

Czytaj więcej o:
  • Kubicki
  • penis
  • rzeźba
  • Wolska
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Skandaliczny prezent od prezydenta Zielonej Góry

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Media Regionalne
Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Mediów Regionalnych i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.