Basen w Zielonej Górze już działa. Na tę chwilę czekało całe miasto (wideo, zdjęcia)

Dodano: 26 czerwca 2010, 14:21 Autor:

Basen w Zielonej Górze już działa. Na tę chwilę czekało całe miasto (wideo, zdjęcia)

(fot. fot. Paweł Janczaruk)

Po wielu latach oczekiwania ziściły się najskrytsze marzenia wszystkich zielonogórzan. Dziś wielkie otwarcie basenu. Impreza zakończy się późną nocą, a basen już działa.
Basen w Zielonej Górze już działa. Na tę chwilę czekało całe miasto (wideo, zdjęcia)

(fot. fot. Paweł Janczaruk)

Wchodzimy do środka. Jego wnętrze robi na nas wielkie wrażenie. Ale nie ma się czemu dziwić. Jesteśmy świadkami powstania basenu XXI wieku. To uczucie jest zaraźliwe. Patrzymy na twarze mieszkańców. Większość dorosłych wydaje się jeszcze zagubiona, onieśmielona widokiem. Dzieci z niecierpliwością ciągną mamy za sukienki. Byle jak najszybciej do wody, nawet w ubraniu.

Gdy wszystko zostało już "wypatrzone”, "wydotykane”, "posmakowane”. "posprawdzane” można było śmiało wejść do wody. Tylko gdzie najpierw, od czego zacząć? Atrakcji jest naprawdę wiele. Może pójść na całość i przetestować "cebulkę”?

"Cebulka”, zjeżdżalnia zakończona lejkiem, cieszyła się największym powodzeniem, zwłaszcza u chłopców. - Na początku zjeżdżasz, a później wpadasz do środka "cebuli”, tam szybko się kręcisz i nagle wpadasz do środka.-tłumaczy Mateusz. - Na początku bardzo się przestraszyłem, ale później bardzo mi się spodobało - mówił zachwycony. Gry komputerowe będą musiały poczekać - oświadcza z uśmiechem.

- Przez moment kompletnie nie wiesz co się z tobą dzieje, to świetna rzecz - przekonuje Paweł Zieliński ...ratownik WOPR-u. Również światełka wewnątrz zjeżdżalni dają niesamowity efekt- dodaje szybko.

Przyglądamy się jak bawią się mieszkańcy. Bez względu na wiek, dzisiaj wszyscy byli dziećmi. Nie mogliśmy się nadziwić, gdy zobaczyliśmy 60- latka bawiącego się jak mały chłopiec. W końcu mężczyźni tak naprawdę nigdy nie dojrzewają.

Idziemy dalej. Spotykamy małą Zuzię z braciszkiem Maksymilianem bawiących się w basenie z prawdziwą morską falą. Najlepszy jest "balon” - mówi chłopczyk okiem znawcy, który zdążył już wszystko osobiście przetestować na własnej skórze. Byliśmy już na wielu basenach, ale z naszym nie na porównania. Będę tu przychodził co tydzień - zapewnia.

Czytaj więcej o:
  • basen
  • pływalnia
  • rozrywka
  • Zielona Góra
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.