Szpital w Nowej Soli jest najlepszym w województwie

Dodano: 20 czerwca 2010, 16:30 Autor:

30 lat działalności świętuje nasz szpital. Podczas gali z okazji jubileuszu padło wiele gratulacji i życzeń dla zespołu kierowanego przez dyrektor Bożenę Osińską. Czy mogło być inaczej? Nie, bo to najlepsza lecznica!
Z punktu widzenia ministra zdrowia nowosolski szpital jest najlepszym w województwie lubuskim – zapewnia wiceminister zdrowia Marek Twardowski, nowosolanin i jeden z wychowanków lecznicy.

Z punktu widzenia ministra zdrowia nowosolski szpital jest najlepszym w województwie lubuskim – zapewnia wiceminister zdrowia Marek Twardowski, nowosolanin i jeden z wychowanków lecznicy. (fot. Fot. Wojciech Olszewski)

- By powiedzieć o historii szpitala w Nowej Soli musimy się cofnąć do lat 30. XX wieku, kiedy to ze składek mieszkańców wybudowany został szpital w willowej dzielnicy. Ciekawie zaprojektowany budynek służył jednak tylko jedno dziesięciolecie. Poniemiecki szpital był dla polskiej ludności jednak niedostępny. Zajęła go Armia Czerwona, a teren stał się zamkniętą dzielnicą – zaznacza doktor Mirosław Czyżak, naczelny lekarz szpitala.

Wielu nowosolan pamięta tę przeszłość dobrze. Bo do 1980 roku w mieście działały trzy placówki. Na dzisiejszej ulicy Witosa, w dawnym szpitalu sióstr elżbietanek, były oddziały chirurgiczny i wewnętrzny. Leczyć się mogliśmy też w szpitalu dziecięcym przy ulicy Bankowej, a także w szpitalu ginekologiczno-położniczym w Kożuchowie. Zresztą dlatego wiele pokoleń nowosolan właśnie dlatego jako miejsce urodzenia ma wpisane w dowodzie osobistym: Kożuchów.

Jednak potrzeby Nowej Soli wzrastały, miasto dysponowało coraz lepszą kadrą medyczną, to dlatego lekarz i dyrektor placówki Władysław Kolbuszewski rozpoczął starania o budowę nowego obiektu. Zaczęto go budować w 1975 roku na obrzeżach miasta. Otwarto go w lutym 1980 roku.

- Jubileusz zawsze jest okazją do podsumowania działalności i refleksji na temat doświadczeń i tego, czego wspólnie dokonaliśmy. Budynki, pieniądze, sprzęty i decyzje byłyby niczym, gdyby nie wspaniali ludzie. Troskliwe i uśmiechnięte pielęgniarki, ambitni i dynamiczni, najwyższej marki specjaliści, lekarze poświęcający swoje życie pracy zawodowej. Podziękowanie składam seniorom, juniorom, lekarskiej młodzieży i rodzinom, wytrwałym kibicom naszych zmagań – mówi dyrektor Bożena Osińska, która placówce szefuje od 12 lat. To ona odważnie przeprowadziła szpital przez czas restrukturyzacji służby zdrowia.

A podsumowanie trzech dekad działania szpitala jest wymowne. Szpital od lat jest oceniany jako jeden z najlepszych w regionie i w Polsce. I to nie tylko w rankingach, ale i w opiniach pacjentów. – 30 lat to okres nieustającego rozwoju nowosolskiego szpitala, budowania renomy znaczącej w regionie placówki medycznej. Szeroki zakres świadczeń, w tym tych wysokospecjalistycznych, udzielanych obecnie przez szpital dla całego województwa oraz wysoki stopień zaufania pacjentów są najlepszym tego potwierdzeniem – stwierdził wiceminister zdrowia Marek Twardowski.

- Ostatnio w skali województwa nie był tym pierwszym, ale nie zgadza się to z rankingiem w resorcie. Przyglądając się 750 szpitalom w Polsce stwierdzam, że nasz szpital jest bezapelacyjnym liderem w województwie. Jest on też w czołówce niezadłużonych szpitali, a to wielka sztuka – dodał minister.

Czytaj więcej o:
 • 30
 • Bożena Osińska
 • historia
 • jubileusz
 • lat
 • Marek
 • Mirosław Czyżak
 • Nowa Sól
 • szpital
 • Twardowski
 • zdrowie
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.