Głogowski MOPS zorganizował "Dzień Dziecka na sportowo”

Dodano: 14 czerwca 2010, 15:11 Autor:

W piątek, z okazji Dnia Dziecka Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Głogowie zorganizował na terenie Zespołu Szkół Przyrodniczych zawody sportowe oraz piknik dla dzieci. Teren szkoły zaroił się wesołymi maluchami.
Dzieci rywalizowały w licznych konkurencjach sportowych. Później dostały paczki ze słodyczami, watę cukrową i napoje.

Dzieci rywalizowały w licznych konkurencjach sportowych. Później dostały paczki ze słodyczami, watę cukrową i napoje. (fot. Fot. W. Rzewuska)

Dzieci rywalizowały w licznych konkurencjach sportowych.

Dzieci rywalizowały w licznych konkurencjach sportowych. (fot. Fot. W. Rzewuska)

Zawody pod hasłem "Dzień Dziecka na sportowo” zostały zorganizowane w ramach unijnego projektu systemowego "Aktywni efektywni”, skierowanego do osób, które długotrwale pozostają bezrobotne oraz dla ich bliskich. - Chcemy by dzieci naszych beneficjentów miały trochę radości - powiedziała kierownik działu świadczeń pracy socjalnej Wiesława Rzewuska. - Ale zapraszamy również dzieciaki z osiedla Żarków. Dla każdego dziecka przygotowaliśmy paczki ze słodyczami, napoje i watę cukrową. Po zakończeniu zawodów zrobimy wspólny piknik i grill.

Dzieci zostały podzielone na trzy kategorie wiekowe. Rywalizowały w wielu konkurencjach sportowych: bieg z woreczkiem, rzut piłką, skakanie na piłce, kręcenie hula-hop, biegi w parach i indywidualnie oraz skok w dal. - Bardzo lubimy takie zawody, a słodycze po prostu uwielbiamy - mówiły dzieci. - Jest bardzo gorąco, ale dostaliśmy dużo napojów.

- To nie przypadek, że imprezę organizujemy na terenie ZSP - powiedziała M. Rzewuska. - Już nie raz organizowaliśmy działania proekologiczne, właśnie dzięki życzliwości tej szkoły. Największą nagrodą dla nas był uśmiech każdego dziecka. A tych uśmiechów nie zabrakło podczas sportowych zmagań.

Czytaj więcej o:
  • dziecko
  • głogów
  • turniej
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Zegarki po 3 zł, czyli obywatel Bułgarii sprzedaje podróbki

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.