Na terenie byłej jednostki wojskowej w Kożuchowie nadal nie ma oświetlenia

Dodano: 26 marca 2010, 5:15 Autor:

- Obiecano nam, że na terenie byłej jednostki wojskowej będziemy mieć oświetlenie. A do dziś nic się z tym nie robi - mówi Czytelniczka ,,GL''. - Ten teren będzie cudowny - zapowiada z kolei burmistrz miasta.
- Zaraz po tym, gdy dzieci wpadły do szamba administracja zabezpieczyła dół i ogrodziła teren - powiedziała Kamila Kaczor

- Zaraz po tym, gdy dzieci wpadły do szamba administracja zabezpieczyła dół i ogrodziła teren - powiedziała Kamila Kaczor (fot. Fot. Wojciech Waloch)

Teren byłej jednostki wojskowej w Kożuchowie to kilka bloków koszarowych, które stopniowo miasto adoptuje na mieszkania. Dwa budynki odnowione ilustrują, jak ładne może to być osiedle. Tym bardziej, że miejsca wkoło jest dużo. Niestety niektórzy mieszkańcy nie mogą doczekać się zmian.

- Jesteśmy całkowicie zaniedbywani przez władze miasta, cały teren nie ma oświetlenia - pisze w e-mailu do redakcji ,,GL'' Czytelniczka (imię i nazwisko do wiadomości redakcji). - Mamy ogromny parking między budynkami, w nocy jest tam okrutnie ciemno, ciągle przydarzają się drobne kradzieże i rozbicia szyb w samochodach. Przynajmniej raz w tygodniu mamy taki przypadek. Burmistrz był na zebraniu naszej wspólnoty dwa lata temu, wówczas solennie obiecywał, że w ciągu pół roku będziemy mieć oświetlenie. I nic.

Mieszkanka Kożuchowa opisała też, jak kilka dni temu do niezabezpieczonego szamba na terenie byłej jednostki wojskowej wpadła dwójka dzieci. - Na szczęście dzieciom nic się nie stało - mówi Kamila Kaczor, inna mieszkanka Kożuchowa. - To drugi taki przypadek w okolicy. Bo rok temu do innego szamba też wpadły maluchy.

- Byłem na miejscu zdarzenie w pół godziny po wypadku. Dzieci wydostał strażak - opowiada burmistrz Andrzej Ogrodnik. - To teren, którym zarządza nasz zakład komunalny. Szambo zostało już dokładnie przykryte i ogrodzone. Docelowo będzie ono zlikwidowane, bo kanalizacja tego rejonu zostanie włączona do naszej oczyszczalni ścieków.

Burmistrz zapowiedział też, że teren jednostki zmieni się całkowicie. - Rozumiem, że nie wszyscy mieszkańcy wiedzą, co planujemy zrobić w tym rejonie. A zmieni się naprawdę dużo - mówi A. Ogrodnik. - Na ukończeniu jest już dokumentacja budowy oświetlenia. Ale to nie wszystko. Szykujemy bowiem projekt zagospodarowania tego terenu. Tam będzie pięknie. Powstaną nowe chodniki, będą nasadzenia zieleni, zbudujemy boisko. Zyska cała dzielnica miasta. Oświetlenie zyska też parking.

Inwestycje te będą bardzo potrzebne, gdyż do wyremontowanych już obiektów wkrótce dołączą następne. W październiku oddany ma zostać lokatorom kolejny dom z 48 mieszkaniami. A później ekipa remontowa wejść ma do kolejnego, jeszcze większego obiektu powojskowego. Będzie tam miało swój własny kąt ponad 50 rodzin. Do domu szykowanego na ten rok wprowadzą się rodziny z listy oczekujących na przydział mieszkania komunalnego.

Ten drugi obiekt ma być przeznaczony na sprzedaż przyszłym lokatorom. A gmina planuje uzyskać na tę inwestycję wsparcie finansowe resortu pracy i spraw socjalnych.

Gdy plany te zostaną zrealizowane, ta dzielnica Kożuchowa zmieni całkowicie swój dawnych charakter. Z rejonu opuszczonego przez wojsko stanie się atrakcyjną dzielnicą mieszkaniową.

Czytaj więcej o:
  • drogi
  • Kożuchów
  • oświetlenie
  • osiedle
  • powojskowe
  • szambo
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Mężczyzna podejrzany o zabójstwo matki aresztowany

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.