Jesteś tu: Strona główna Porady Artykuł

Sprawdź, kto jest zwolniony z opłaty abonamentu rtv

Dodano: 13 marca 2010, 16:00 Autor:

Od 1 kwietnia najubożsi emeryci i renciści, a także bezrobotni mogą zaoszczędzić 138 złotych rocznie, nie płacąc abonamentu rtv. Wystarczy, że wypełnią na poczcie odpowiedni wniosek. - To proste - mówi Maria Panasiuk z Zielonej Góry.
Maria Panasiuk i Barbara Bielerzewska z Zielonej Góry cieszą się z nowej ustawy zwalniającej m.in. najuboższych emerytów z opłat abonamentowych. - Ponad 130 złotych w budżecie to dużo pieniędzy - mówią zgodnie.

Maria Panasiuk i Barbara Bielerzewska z Zielonej Góry cieszą się z nowej ustawy zwalniającej m.in. najuboższych emerytów z opłat abonamentowych. - Ponad 130 złotych w budżecie to dużo pieniędzy - mówią zgodnie. (fot. Fot. Paweł Janczaruk)

Pani Maria za telewizję i radio nie płaci już cztery lata. Postarała się o zwolnienie, kiedy otrzymała I grupę inwalidzką. - Procedura na poczcie jest prosta, a oszczędność w skali roku spora - przyznaje. - Tym bardziej, że te nasze emerytury zbyt wysokie nie są...

- Zgadza się - przytakuje Barbara Bielerzewska z Zielonej Góry. Abonament opłaca jej mąż i już na początku roku uregulował za pierwsze sześć miesięcy. Niestety, Bielerzewscy ulgi nie dostaną. - Ja się nie kwalifikuję, mąż też nie. Choć jak usłyszeliśmy o takiej możliwości, mąż od razu poszedł na pocztę i zapytał. Okazało się, że jego dochód jest za wysoki o... 10 złotych - opowiada pani Barbara.

Od nas dowiedziała się, że jako osoba z II grupą inwalidzką mogłaby starać się o zwolnienie z opłat, ale na określonych warunkach. I tylko wtedy, jeśli to na nią byłby zarejestrowany odbiornik i wypisana książeczka. - Trudno, za rok mąż skończy 75 lat, wtedy na pewno nie będzie musiał płacić - dodaje Bielerzewska.

Więcej na www.strefabiznesu.gazetalubuska.pl

Czytaj więcej o:
  • abonament
  • emeryt
  • opłaty
  • prawo
  • przepisy
  • rencista
  • ustawa
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.