Lubczyk - zioło na miłość

Dodano: 13 lutego 2010, 19:00 Autor:

Lubczyk - zioło na miłość
Jak świat stary ludzie stosowali przeróżne wywary, potrawy i zioła, aby zapewnić sobie dozgonne uczucie wybranej osoby. Najsłynniejszym ziołem miłosnym w naszej tradycji jest oczywiście lubczyk, któremu przypisuje się wielką moc.

Ale nie tylko on, nie tylko! Dziś podajemy cała listę „miłosnych” przypraw, ziół i wywarów, dzięki którym zdobędziesz serce wybranej osoby. Tym bardziej, że walentynki to świetna okazja, by trafić do czyjegoś serca przez żołądek.

LUBCZYK

Składnik miłosnych napojów, przyprawa, lek. Słowem - lubczyk. W rzeczywistości to bylina należąca do rodziny selerowatych o bardzo charakterystycznym zapachu określanym jako „maggi”. Lubczyk dzieli tę nazwę z bardzo popularnym, pikantnym sosem, w którym jest on ważnym składnikiem.
Jest rośliną wieloletnią i osiąga wysokość od pół do półtora metra. Wykorzystuje się jego liście i korzeń. Korzeń lubczyku ogrodowego był sławnym ludowym lekarstwem dzięki jego właściwościom moczopędnym. Odwar z korzenia wykorzystywany jest w przypadku nieżytów dróg moczowych, niestrawności. Pobudza także krwawienia miesiączkowe oraz łagodzi bóle menstruacyjne.

W medycynie ludowej stosowany był jako lek zwiększający pobudliwość seksualną. Zioło to było również głównym składnikiem w napojach miłosnych. Przypisywano mu wielką moc. Wg dawnych wierzeń, wykopany wraz z nacią 1 października o szóstej rano wielkie i znamienite skutki czyni w małżeństwie, rozterki i niezgody w nim równa. Upięty we włosach lub przyczepiony do sukni ślubnej miał przynosić młodej parze szczęście. Dodany do pierwszej po urodzeniu dziecka kąpieli miał przynieść szczęście w miłości.

TYMIANEK

Niewielu wie, ale macierzanka to świetny tonik… na kaca. Idealnie przeciwdziała syndromowi dnia drugiego i mdłościom. Tymianek sprawdzi się także w przypadku zmęczenia w czasie i po podróży.
Przede wszystkim to zioło jest jednak wyspecjalizowanym naturalnym antybiotykiem. Produkuje się z niego olejek tymolowy o właściwościach odkażających i antywirusowych. Jak obliczyli naukowcy, olejek może w sumie zabić około 1200 toksyn atakujących organizm ludzki!

Ma też swoje działanie magiczne… Gałązka tymianku za stanikiem przyciąga do dziewczyn dobre wróżki, ale również i ukochanego (podobnie działa lawenda i mięta noszona na sercu). W średniowieczu panny haftowały na chusteczce gałązkę tymianku (i pszczółkę), żeby wywołać afekt u swojego rycerza.
To zioło pomaga również zatrzymać proces starzenia. Już starożytni balsamiści w Egipcie stosowali tymianek, który wszystko zabezpiecza przed zepsuciem. Dodatkowo, to już jego działanie na psychikę, wzmacnia poczucie własnej wartości.

RUMIANEK

Wycisza, uspokaja (to rumianek psi), ale także pomaga pogodzić się z niepowodzeniami i zawodem miłosny (tak działa odmiana szlachetna). Kropelki po cichutku, ale skutecznie pomagają pogodzić się z odejściem miłości.

CYNIA

Oddziałuje na tę część mózgu, która odpowiada za spontaniczne zachowania. Daje humor, radość, hojność. Idealna na stres i depresje, zwana naturalnym lekiem antydepresyjnym. Rewelacyjna na syndrom Matki-Polki. Cynia powoduje, że taka dziewczyna odzyskuje świadomość ciała i kobiecość.

DZIKA RÓŻA

Pomaga podźwignąć się ludziom starszym, chorym, po traumatycznych przeżyciach. Wzmaga żywotność.

CZOSNEK

Jego kwiat zwany jest psychicznym antybiotykiem. Zwalcza głęboki strach, powoduje wzrost witalności, szczególnie u panów. Terapeuci przepisują go na potencję, wzrost witalności i… wypalenie seksualne w małżeństwie.

CYKORIA PODRÓŻNIK

Pomaga przezwyciężyć zachłanność, zaborczość i potrzebę manipulowania innymi. Tym samym esencję z tego kwiatu można rozpylić przed wizytą szefa albo zazdrosnego partnera…

DZIURAWIEC

Zwany również królem apteki. Daje wewnętrzny blask i poczucie siły. Łagodzi objawy alergii, zależności od zmian pogody. Eliminuje koszmary senne. U dzieci pomaga leczyć moczenie nocne.

GARDENIA

Jej kwiaty to lek na umierającą miłość.

Czytaj więcej o:
  • Lubczyk
  • miłość
  • zioło
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.