Śledczy z ABW sprawdzają dawne przetargi w Sulęcinie

Dodano: 4 listopada 2009, 20:00 Autor:

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego prowadzi postępowanie przygotowawcze w sprawie nieprawidłowości przy przetargach na nieruchomości, organizowanych przez Urząd Miejski w Sulęcinie - dowiedzieliśmy się dzisiaj.

Rzecznik oddziału ABW w Zielonej Górze Sławomir Suchecki potwierdza tylko, że takie postępowanie jest prowadzone. Po szczegóły odsyła do Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. - Tak, postępowanie ABW trwa i nadzoruje je wydział ds przestępczości gospodarczej prokuratury. Chodzi o nieprawidłowości w dwóch przetargach na nieruchomości gruntowe z lat 2001 i wcześniejszych. Agenci zabrali z Urzędu Miejskiego i starostwa w Sulęcinie dokumenty w tej sprawie - informuje Dariusz Domarecki, rzecznik prokuratury. Jak dodaje, postępowanie prowadzone jest w sprawie i nikomu zarzutów nie przedstawiono.

Burmistrzem Sulęcina w tamtych latach był Stanisław Kubiak, obecnie starosta sulęciński. - Wiem, że ABW poprosiła o dokumenty, zabrali ze starostwa kilkadziesiąt aktów notarialnych. Sam poleciłem je wydać, nie było mnie nawet przy tym. Nikt ze mną o tym nie rozmawiał, ale to rutynowa procedura. Prokuratorzy często nas proszą o różne dokumenty. Nie wiem skąd zainteresowanie tymi dokumentami, myślę, że z czasem dowiem się więcej - mówi Kubiak.

Czytaj więcej o:
  • śledztwo
  • ABW
  • przetargi
  • Sulęcin
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Nowe przedszkole w Gorzowie czeka już tylko na dzieci (wideo)

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.