Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Kraj Artykuł

Zdjęcia nagich nastolatek na portalu Nasza Klasa. Kolejna niebezpieczna moda, która przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych

Dodano: 8 października 2009, 21:30 Autor:

Zdjęcia nagich nastolatek na portalu Nasza Klasa. Kolejna niebezpieczna moda, która przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych

(fot. Fot.archiwum/gp24.pl)

Odsłonięte brzuchy, olbrzymie dekolty, wypięte pośladki. Do tego często dwuznaczna poza. Takie zdjęcia to już nie tylko domena kolorowych pism dla dorosłych. Równie odważnych fotografii nie brakuje także na popularnych portalach społecznościowych, jak np. nasza-klasa czy fotka.pl.

Nastolatki bez żadnego zażenowania prezentują tam swoje wdzięki. To kolejna niebezpieczna moda, która przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych. Za oceanem ma już nawet swoją nazwę – seksting.

– To prawda, że wśród młodzieży panuje swoista moda na lansowanie się w internecie – przyznaje Jolanta Wiśniewska, dyrektor Gimnazjum nr 2 w Słupsku. – Ten problem dotyczy już nawet 13- czy 14-latek. Te młode dziewczyny nie zdają sobie sprawy, z czym może się to wiązać. Uważają, że to niewinne zdjęcia. Tymczasem tę ich niewinność i naiwność może ktoś brutalnie wykorzystać.

Z zagrożenia zdaje sobie sprawę także policja, która porusza problem podczas pogadanek w szkołach.

– W trakcie spotkań z uczniami zawsze uczulamy ich na niebezpieczeństwa związane z korzystaniem z internetu – mówi młodszy aspirant Robert Czerwiński z zespołu ds. prewencji kryminalnej nieletnich i patologii w słupskiej policji. – Młodzi ludzie powinni przede wszystkim mieć świadomość, że w internecie nie są anonimowi. A różnie z tym bywa.

Nie bez powodu więc niemal we wszystkich szkołach nauczyciele informatyki zwracają uwagę podopiecznym na niebezpieczeństwo, na jakie same – świadomie lub też nie – się wystawiają, zamieszczając w internecie swoje roznegliżowane zdjęcia.

– Nie tylko zresztą na tych lekcjach – zaznacza Ewa Bogdanowicz, dyrektor I LO w Słupsku. – Czasy się zmieniają i wśród nastolatków z roku na rok widać coraz większą swobodę w ubiorze i zachowaniu.

Tymczasem szokowanie własnym wizerunkiem nie powinno być metodą na zaistnienie. Niestety, na co dzień media lansują zupełnie inne wzorce. Dlatego trzeba cały czas pracować nad wyrobieniem u młodych ludzi poczucia dobrego stylu, klasy i własnej wartości.

To bez wątpienia ciężka praca i na efekty niekiedy trzeba czekać. Ale chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że warto.

Zarówno pedagodzy. jak i policja podkreślają, że w kształtowaniu odpowiednich postaw nastolatków ogromną rolę mają rodzice.

– Nie można zrzucać całej odpowiedzialności wychowania na szkołę – mówi Robert Czerwiński. – Ona jest tylko dodatkiem. Rodzice powinni wiedzieć, czym ich dzieci się zajmują, siedząc przed monitorem komputera.


Źródło Nasza klasa na golasa. Co internauci potrafią pokazać w sieci - www.gp24.pl


Czytaj więcej o:
  • moda
  • nagie nastolatki
  • Nasza Klasa
  • portal
  • Zdjęcia
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.