24 wojskowe rodziny z Międzyrzecza odebrały dziś klucze do mieszkań w nowym bloku

Dodano: 3 września 2009, 16:00 Autor:

Jak każe tradycja, por. Łukasz Adamiak przeniósł swoją żonę Dorotę przez próg nowego mieszkania. Zabrakło wprawdzie szampana, ale tak byli zachwyceni.

Jak każe tradycja, por. Łukasz Adamiak przeniósł swoją żonę Dorotę przez próg nowego mieszkania. Zabrakło wprawdzie szampana, ale tak byli zachwyceni. (fot. Fot. Dariusz Brożek)

Miesiąc temu Dorota i Łukasz Adamiakowie wzięli ślub. Zaraz po weselu dostali wypowiedzenie z wynajmowanego lokalu. Nie muszą szukać nowego, bo dziś dostali klucze do własnego mieszkania.

Nowe gniazdko Adamiaków to dwa pokoje, spora kuchnia, przedpokój i łazienka. Pierwszy raz przekroczyli jego próg dziś rano, kilka minut przed oficjalnym oddaniem do użytku nowego bloku przy ul. Chełmońskiego. Miesiąc temu wzięli ślub.

- Jest super. To najlepszy ze ślubnych prezentów. Nie trzeba nic malować, poprawiać, ani usuwać żadnych usterek. Możemy od razu się wprowadzić. - cieszyła się pani Dorota.

Na płytkach w kuchni leżał zlewozmywak. Por. Ł. Adamiak twierdzi, że sam go zamontuje. Mieszkanie ma 55 m. kw. powierzchni. Czynsz to 225 zł. Dojdą do tego opłaty za prąd, wodę, ścieki i gaz. Razem z czynszem opłaty wyniosą około 750 zł miesięcznie.

- To i tak o 250 złotych mniej, niż płaciliśmy za wynajmowane mieszkanie, które właśnie musimy opuścić, bo właściciel wypowiedział nam umowę. To już nasza czwarta przeprowadzka. Mieszkań w Międzyrzeczu brakuje i w dodatku są piekielnie drogie - mówią.

Alicja Cybulska przetestowała zamek z drewnianymi pomostami. Była zachwycona. Podobnie jak jej rodzice Agnieszka i Janusz.

Alicja Cybulska przetestowała zamek z drewnianymi pomostami. Była zachwycona. Podobnie jak jej rodzice Agnieszka i Janusz. (fot. Fot. Dariusz Brożek)

Czajnik od generała

Z nowego lokalu cieszy się także st. szer. Janusz Cybulski. Oglądał go dziś z żoną Agnieszką i roczna córeczką Alicją. na przydział czekali - Mieszkanie jest ładne, ale pomalujemy ściany na bardziej żywe kolory - zapowiada pani Agnieszka.

Dziewczynkę bardziej interesował pobliski plac zabaw. Razem z ojcem przetestowała drewniany zamek z pomostami. Potem z zaciekawiła ją paczka, którą rodzice dostali od gen. bryg. Sławomira Wojciechowskiego, dowódcy ,,siedemastki''. W środku był czajnik.

- Oby te mieszkania służyły wam tak dobrze, jak dobrze by służycie brygadzie i dywizji - życzył im gen. dyw. Mirosław Różański, dowódca 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej z Żagania.

Po poświęceniu budynku przez kapelana 17. WBZ ks. kpt. Mariusza Antczaka panowie zabrali się za liczenie miejsc na parkingach przed blokiem.

- Na każde mieszkanie przypada półtora stanowiska. To teraz już standard - mówi Zdzisław Niedziela, dyrektor lubuskiego oddziału Wojskowe Agencji Mieszkaniowej.

Będą kolejne mieszkania

Razem z najemcami oglądamy mieszkania, potem schodzimy na najniższą kondygnację. Zaglądamy do pomieszczeń na rowery i na wózki. Dyrektor Niedziela zwraca uwagę na wyłożoną płytkami podłogę i otwory wentylacyjne w drzwiach do piwnic.

Jak zaznacza ppor. Magdalena Goliszek, oficer prasowy 17. WBZ, to już drugi blok wybudowany w tym roku w Międzyrzeczu dla żołnierzy i ich rodzin.

Międzyrzecka brygada należy do największych jednostek w kraju. Od kilku tygodni służą w niej sami zawodowcy. Żołnierzy z poboru zastąpili bowiem szeregowi zawodowi. Większość z nich mieszka w koszarach, ale wielu zamierza założyć rodziny, dlatego liczą na mieszkania.

- Jeszcze w tym roku zaczniemy pracować nad projektem kolejnego budynku. Działkę już mamy. Planujemy, że budowa ruszy w drugiej połowie przyszłego roku. Wprowadzi się tam kolejnych 40 rodzin. Identyczny budynek postawimy w Skwierzynie - zapowiada Z. Niedziela.

BUDUJĄ NA POTĘGĘ

W ciągu ostatnich czterech lat lubuski oddział WAM wybudował 721 mieszkań, w tym 97 w br. Przymierza się do budowy kolejnych bloków, w których zamieszka 150 wojskowych rodzin z woj. lubuskiego.

Czytaj więcej o:
  • 17WBZ
  • klucze
  • mieszkania
  • Międzyrzecz
  • wojsko
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.