Uwaga, niebezpiecznie! Plama oleju na ul. Wojska Polskiego w Zielonej Górze. Ciągnie się w stronę Krosna Odrz. czytaj więcej »

Kubuś jedzie na badania

Dodano: 13 lipca 2009, 7:15 Autor:

- Do Essen wyruszamy dziś o 7.15. We wtorek będzie już wiadomo, czy Kubuś zdrowieje - powiedział nam wczoraj tata chłopczyka, który choruje na nowotwór obu oczu.
- Im bliżej tego wtorku, tym bardziej modlimy się o synka - mówią rodzice Kubusia

- Im bliżej tego wtorku, tym bardziej modlimy się o synka - mówią rodzice Kubusia (fot. fot. Bartłomiej Kudowicz)

Dwuletni Kubuś Długosz z Zielonej Góry cierpi na nowotwór obu oczu. Dzięki Waszej hojności mógł zrezygnować z nieskutecznego leczenia w Polce i trafił do kliniki w Essen. Przeszedł tam kilkutygodniową radioterapię. Dziś rano ponownie wyjeżdża do Niemiec - na wtorek ma wyznaczone badanie kontrolne.

- Pierwsze z serii, ale najważniejsze. Pokaże, jak i na ile zadziałała radioterapia - zdradził nam wczoraj tata chłopczyka, Radosław Długosz.
Nie ma ani samochodu, ani prawa jazdy - dlatego w kwestii transportu rodzina liczy na pomoc naszych Czytelników.

- Tym razem mieliśmy huśtawkę emocji - wspominał pan Radek. - Kierowca, który miał nas zawieźć, niespodziewanie zrezygnował z powodów rodzinnych. Gorączkowo szukaliśmy zastępstwa.

Na szczęście jest pan Paweł

Nasz czytelnik Paweł Andrzejewski z Zielonej Góry to kolejny dobry duch chorego chłopczyka. Dowiedział się o nim z naszych artykułów i natychmiast zaczął organizować pomoc. To dzięki temu Kubuś trafił do kliniki w Essen.

- Pan Paweł jest naszą ostatnią deską ratunku. Zawsze, ale to zawsze możemy na niego liczyć. Teraz też nas poratował. Wziął dwa dni urlopu i pojedzie z nami do Essen - cieszył się wczoraj pan Radek.

To kolejny raz, gdy pomagacie Kubusiowi. Przypomnijmy, że na jego leczenie uzbieraliście w sumie ponad… 100 tys. zł. Tylko w ostatnim czasie swoje cegiełki dołożyli: Ania (dała pieniądze, które dostała z okazji I Komunii) oraz zielonogórskie: Zespół Edukacyjny nr 1, Gimnazjum nr 6 i Stowarzyszenie "Warto jest pomagać”. A także Tadeusz i Halina Łukaszczykowie z Zielonej Góry.

- Niestety, sami dobrze wiemy, jaką chorobą jest nowotwór - powiedział nam ich zięć.

Podstępna i nieobliczalna

- Niemieccy lekarze obiecali, że powalczą nawet o to oczko, które w Polsce spisano na straty. Po radioterapii mówili, że wszystkie zmierza ku wyleczeniu. Ale wiemy, że z rakiem nie ma żartów, dlatego boimy się tego wtorkowego badania… - przyznał pan Radek. Na razie Kubuś czuje się cudownie. Chodzi, bawi się, znów zaczął jeść i się uśmiechać.

- Radioterapia nie obciążyła organizmu tak bardzo, jak chemia, którą dostawał w Polsce - opowiadała nam mama Kubusia, Sylwia Długosz. - Ale tak naprawdę odetchniemy dopiero wtedy, jak we wtorek synek obudzi się po znieczuleniu ogólnym i usłyszymy, że guzy nadal się zmniejszają.

Czytaj więcej o:
  • Essen
  • Kubuś
  • leczenie
  • Niemcy
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.