Betard Sparta Wrocław - MoneyMakesMoney.pl Stal Gorzów. Awizowane składy na niedzielny mecz czytaj więcej »
Jesteś tu: Strona główna Moto Artykuł

Skąpo ubrane kobiety rozpraszają kierowców

Dodano: 16 czerwca 2009, 8:30 Autor:

Długie, zgrabne nogi, opalone ciało, ładna figura - to wszystko sprawia, że często faceci za kółkiem tracą głowę. W najlepszym wypadku kończy się to gwałtownych hamowaniem przez pojazdem jadącym z przodu

Długie, zgrabne nogi, opalone ciało, ładna figura - to wszystko sprawia, że często faceci za kółkiem tracą głowę. W najlepszym wypadku kończy się to gwałtownych hamowaniem przez pojazdem jadącym z przodu (fot. fot. Jakub Pikulik)

Za oknami wiosna, więc na chodnikach coraz częściej można spotkać kobiety w strojach, które przyciągają wzrok panów. Nie tylko tych spacerujących ulicami miast, ale też tych za kółkiem. Kiedy się taki zagapi, nie trudno o kraksę.

Scenariusz zwykle jest podobny. Chwila nieuwagi, odwrócenie wzroku na chodnik, którym spaceruje kobieta w króciutkiej sukience i... parkujemy w bagażniku auta nas poprzedzającego. Kolizje takie zwykle nie są groźne. Ile tak naprawdę zderzeń jest spowodowanych zagapieniem się kierowców na zgrabne nogi nie wiadomo. - Kto się panu przyzna, że rozwalił auto, bo się na babę zapatrzył - tłumaczy nam dosadnie jeden z gorzowskich taksówkarzy.

W naszej minisondzie zapytaliśmy kierowców, czy zdarzyło im się mieć na drodze niebezpieczną sytuację, która byłaby spowodowana zapatrzeniem się na płeć przeciwną. - Nigdy w nic nie uderzyłem, ale popatrzeć sobie lubię. Przyznam, że w gorące dni trudniej się jeździ. Tyle pięknych kobiet chodzi chodnikami - wyznaje pan Stefan, kierowca srebrnej toyoty.

Nieco dalej spotykamy Tomka, młodego kierowcę, który czeka w swoim audi, aż jego dziewczyna skończy robić zakupy. Po zadanym przez nas pytaniu rozgląda się i mówi półszeptem: - Kiedyś połamałem przedni zderzak, w tak wielką dziurę wpadłem. Chodnikiem szła wtedy taka zgrabna kobieta. Króciutką spódniczkę miała i duży dekolt - odpowiada chłopak. - Ale idźcie już, bo zaraz moja dziewczyna skończy zakupy i będę miał nieprzyjemności - dodaje po chwili, więc idziemy dalej.

Najgorzej po zimie

Przypadek Tomka nie jest odosobniony. Kilku kierowców, z którym udało nam się porozmawiać przyznało, że najgorzej jest po zimie. - Drogi wtedy są dziurawe jak szwajcarski ser. A kobiety nie mogą się doczekać, żeby wyjąć z szaf swoje wiosenne ciuszki. Jak tylko mocniej zaświeci słońce, to wychodzą na ulice w tych swoich strojach. Zapomnij, żeby wtedy skupić się na omijaniu dziur - zauważa pan Roman z leciwego już forda.

Jego doświadczenia podzielają inni. - Kiedyś felgę rozwaliłem, bo się na taką jedną zapatrzyłem. Jak wjechałem w dziurę, to myślałem, że mnie w kosmos wystrzeli - wspomina Andrzej, kierowca z 17-letnim stażem.

Ale skąpo odziane kobiety przemierzające chodniki naszych miast to nie jedyne, co odwraca uwagę kierowców. - Chyba jeszcze bardziej przyciągają wzrok te ogromne bilbordy, na których reklamują się firmy sprzedające bieliznę. Jak zobaczysz taką modelkę, która patrzy na ciebie z bilbordu, to nie ma szans, żebyś się nie zdekoncentrował - mówi Roman z forda. I faktycznie.

Zatrzymaliśmy się pod jedną z takich reklam w Gorzowie przy ul. Wyszyńskiego. Obserwowaliśmy reakcje kierowców. Wielu zwalniało, a niemal wszyscy, przynajmniej przez chwilę, kierowali wzrok na ogromny bilbord z kobietą reklamującą bieliznę. Co ciekawe, na reklamę z zaciekawieniem spoglądały też panie.

Nie tylko faceci

Rzecz jasna kobiety też odrywają wzrok od drogi i spoglądają na przystojnych panów. Ale jest to chyba zjawisko mniej powszechne. Poza tym, jak zauważyła Iza, młoda mieszkanka Gorzowa: - Kobiety mają podzielność uwagi. Nie raz poprawiamy w czasie jazdy fryzurę, sprawdzamy makijaż, szukamy w torebce telefonu, który akurat dzwoni. Rzut okiem na faceta w obcisłych dżinsach to dla nas nic takiego - uśmiecha się dziewczyna.

Czytaj więcej o:
  • kobieta
  • lato
  • policja
  • samochód
  • stłuczka
  • sukienka
  • wypadek
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Jak często myjesz auto?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 2484.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.