Uprawiają seks za pieniądze przy drodze. Ul. Szczecińska to ulubione miejsce gorzowskich prostytutek

Dodano: 9 maja 2009, 21:15 Autor:

Od rana do późnego wieczora czekają na klientów w krótkich spódniczkach i butach na wysokim obcasie. Ale nie zawsze wyzywająco ubrane. - Strach stanąć na przystanku, bo zaraz ktoś się zatrzyma i spyta, ile bierzesz - narzekają okoliczne mieszkanki.
Mieszkańcy okolic Szczecińskiej nie skarżą się policji na dziewczyny ani ich nieobyczajne zachowanie. A za sam seks w samochodzie nikogo karać nie można, bo nie jest zabroniony.

Mieszkańcy okolic Szczecińskiej nie skarżą się policji na dziewczyny ani ich nieobyczajne zachowanie. A za sam seks w samochodzie nikogo karać nie można, bo nie jest zabroniony. (fot. fot. Krzysztof Tomicz)

Wylot z Gorzowa na Szczecin. Przy skrzyżowaniu z ul. Dobrą i Mironicką stoją trzy śniade dziewczyny. Włosy mają kruczoczarne. Rozmawiają. Kilka metrów dalej stoi inna, wygląda na Polkę. Ale po ubraniu trudno poznać, czy chce złapać stopa, czy klienta.

- Kiedyś stały bliżej miasta, na wysokości Tesco. Czemu tu się sprowadziły? Pewnie tu lepiej idzie interes - pan Tadeusz macha ręką i wsiada na rower. Nie chce rozmawiać o prostytutkach. - Po co? Nikomu nie przeszkadzają - rzuca i jedzie.

Na lody do parku

Bardziej rozmowni są mieszkańcy Małyszyna. Co dzień widują panie przy drodze. - Te śniade to się tak miesiąc temu pojawiły. Przedtem stały tylko nasze, gorzowskie - mówi sześćdziesięciolatek. Jego kolega uśmiecha się. - Bo my tu "swoich” to mamy trochę w mieście. Jedna taka to pięćdziesiątkę ma za sobą jak nic i też pracuje - mówi.

Do miejscowych panowie zdążyli przywyknąć. Starsze dzieciaki nawet po imionach je znają. - Nieraz słyszałam, jak opowiadają sobie, która dzisiaj stała, a której od dwóch dni nie było - opowiada pani Ewa (ani ona, ani nikt inny nie chce nazwiska w gazecie, bo przy "takim” temacie nie wypada). Ale te tutejsze prostytutki z reguły pojawiają się na chwilę. - I zaraz znikają w super bryce - opowiadają panowie.

Inaczej jest z tymi śniadymi. Przyjechały najprawdopodobniej z Bułgarii. - Stoją od rana do wieczora. Cały czas. Nie widzę, żeby miały klientów - opowiada młoda kobieta z ul. Małyszyńskiej. Przy Szczecińskiej z reguły stoją trzy. Czwarta ulokowała się na Dobrej, przy zjeździe do lasku.

W niedzielę, kiedy Szczecińska jest zakorkowana, wszystkie przenoszą się na Dobrą. Pojawiają się też przy ul. Małyszyńskiej. Przychodzą do sklepu. - Kupują bułkę, pomidora, kawałek wędliny, czasem loda. Bardzo grzeczne są, nikogo nie zaczepiają - opowiada sklepowa. - A potem do parku idą na ławkę i sobie jedzą - pokazują mężczyźni skwerek za domem kultury.

To mąż, nie klient

Panowie nie mają nic przeciwko nim. Kobietom to się nie podoba. - Spokojnie na autobus nie można poczekać na przystanku, bo zaraz ktoś się zatrzymuje i pyta, ile biorę - opowiada trzydziestolatka. Jej koleżanka potwierdza. - Nawet jak byłam w ciąży, to mnie zaczepiali. Koszmar! - wzdryga się.

Mieszkanki Małyszyna, żeby odróżnić się od prostytutek, zawsze zabierają ze sobą większą torbę, że niby z zakupami. Inne, żeby dojechać do Baczyny, idą na przystanek do miasta, bo nie chcą być traktowane przez kierowców jak dziwki.
Trzydziestolatce kiedyś o mało by się nie oberwało od dziewczyn ze Szczecińskiej.

Czekała na autobus. Mąż przejeżdżał autem, zauważył ją i machnął, że stanie. Prostytutki myślały, że machał do nich. I wszystkie podleciały. - Kiedy chciałam wsiąść, zaczęły na mnie wrzeszczeć. Że niby zabieram im klienta. Ledwie im wytłumaczyłam, że to mój mąż - wspomina kobieta.

Panie są zgodne, że takie towarzystwo to nie tylko nieprzyjemności, ale też zagrożenie. - Wieczorem strach wyjść na autobus. Bo ja wiem, co za świr się zatrzyma? A jak na nic się zdadzą tłumaczenia, że ja nie z tych? - zastanawiają się głośno. Inne dodają, że i nigdy nie wiadomo, co się dzieje w zaparkowanym pod lasem aucie. I co powiedzieć dziecku, gdy już się na coś takiego trafi?

Prostytutki z klientami jeżdżą przeważnie do lasku w stronę Santocka i przy ul. Dobrej. - Ja tam do aut nie zaglądam, to i zgorszony nie jestem - mówi mieszkaniec Dobrej.

To obywatelki Unii

W Polsce prostytucja nie jest zabroniona. Policja stale monitoruje dziewczyny ze Szczecińskiej. Legitymowała również te zagraniczne. - To obywatelki Unii, więc nie można im zabronić pobytu tutaj - mówi Artur Chorąży z Komendy Wojewódzkiej Policji. Karane jest jedynie stręczycielstwo i czerpanie korzyści z czyjegoś nierządu. Jednak do tej pory żadna z prostytutek nie zawiadomiła policji o tym, że ktoś ją wykorzystuje.

Czytaj więcej o:
  • Gorzów
  • prostytutki
  • seks
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Zamknięta produkcja w TPV

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.