Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gdy męczy katar sienny

(kami) Kurier Poranny
Pyłki roślinne pod mikroskopem
Pyłki roślinne pod mikroskopem Foto. Wikipedia
Znają go alergicy. Zwłaszcza ci uczelni na roztocza i pleśń. Leci im z nosa cały rok.

Katar sienny to zapalenie błony śluzowej nosa, często połączone z zapaleniem spojówek. Wywołują je alergeny, znajdujące się w powietrzu. Organizm, chcąc się ich pozbyć, reaguje łzawieniem oczu, katarem i kichaniem.

W zależności od tego, co nas uczula, katar sienny występuje niemal stale, gdy jesteśmy uczuleni na roztocza czy pleśnie. Sezonowo wywołują go pyłki drzew, traw czy chwastów. Długość i nasilenie objawów zależy od stężenia danych pyłków w powietrzu. Są one bardziej uciążliwe, gdy jest ciepło i sucho, niż gdy pada deszcz, który oczyszcza powietrze.

Gdy wciąż mamy zatkany nos, z którego cieknie wodnista wydzielina, kichamy, a dodatkowo mamy problemy ze snem, brak apetytu, a nawet depresję, a jeszcze swędzi nas skóra, to jest alergia. Przy infekcjach katar z gęsta, żółtą wydzieliną trwa około tygodnia. Towarzyszy mu często gorączka.

Na katar sienny pomagają aerozole do nosa, zapobiegające dolegliwościom na tle alergicznym. Chronią także przez zakażeniami wirusowymi i bakteryjnymi, na które narażona jest osłabiona błona śluzowa.

Alergikom przydadzą się także krople do oczu, niwelujące podrażnienia czy zapalenie spojówek. Katar sienny warto leczyć, by nie był przyczyną zapalenia zatok czy ucha
środkowego.

Katar sienny - problem alergików - www.poranny.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska