Nazwisko nowego prezesa ZUM-u wciąż pozostaje tajemnicą

Dodano: 25 marca 2009, 17:45 Autor:

Kto zostanie szefem Zakładu Usług Miejskich? Wciąż nie znamy odpowiedzi na to pytanie. Nieoficjalnie wiemy, że prezydent dokonał wyboru.
Wciąż nie znamy nazwisko człowieka, który będzie szefem Palmiarni

Wciąż nie znamy nazwisko człowieka, który będzie szefem Palmiarni (fot. fot. Mariusz Kapała)

ZUM (spółka powstała z połączenia Miejskiego Zakładu Pogrzebowego z Palmiarnią) od kilku miesięcy wywołuje nie lada emocje. Wszystko za sprawą tzw. "afery pod palmami”.

To była bomba

Przypomnijmy, w sierpniu ubiegłego roku pracownicy restauracji zarzucili niegospodarność ówczesnemu zarządowi. Wybuchła prawdziwa medialna bomba. W jednej chwili Palmiarnia stała się elementem politycznej walki.

Po jednej stronie barykady stanęły władze miasta, po drugiej opozycja. Dokumenty miejskiej spółki kontrolowały dwie komisje jednocześnie. Niektórzy nawet proponowali powołanie... komisji śledczej.

Ostatecznie raporty potwierdziły, że faktycznie kondycja wizytówki miasta leżącej na Winnych Wzgórzach nie jest najlepsza. W konsekwencji z funkcji polecieli prezes Andrzej Kielich i jego zastępca Mirosław Gruszecki. Kilka tygodni temu władze miasta ogłosiły konkurs na stanowisko prezesa ZUM-u.

Zgłosiło się dziesięciu chętnych. Prezydent Janusz Kubicki, żeby odciąć się od spekulacji i podejrzeń, zlecił wybranie najlepszych kandydatur firmie headhunterskiej z Poznania (wcześniej zarzucano mu, że postawił na Kielicha, bo to jego partyjny kolega).

Ta wskazała wąskie grono osób najbardziej odpowiednich. - Braliśmy pod uwagę przede wszystkim kompetencje menedżerskie. Więcej szczegółów zdradzę wtedy, gdy już zostanie podpisana umowa z wybraną osobą - tłumaczy Elwira Konasewicz z poznańskiej firmy.

Już dokonał wyboru

Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, prezydent już wybrał. Zaakceptował osobę wskazaną przez firmę z Poznania. Wciąż jednak nazwisko wybrańca pozostaje pieczołowicie strzeżoną tajemnicą.

Wczoraj pojawiły się plotki, że władze miasta tak długo zwlekają z ogłoszeniem wyniku, bo wśród najlepszych kandydatów nie ma ani jednego, który... pasuje Kubickiemu.

- To informacje wyssane z palca. Nie mają nic wspólnego z prawdą - zaprzecza doradca prezydenta Tomasz Nesterowicz. - Nie ujawniamy jeszcze nazwiska tej osoby, ponieważ nie dopięliśmy na ostatni guzik wszelkich formalności.
Nesterowicz zapewnia jednak, że przyszły prezes ZUM-u, to osoba, która w przeszłości na pewno nie była kojarzona z otoczeniem Kubickiego.

Czytaj więcej o:
  • Palmiarnia
  • Zielona Góra
  • ZUM
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Zaniżyła ceny na towary, grozi jej osiem lat więzienia

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.