Jesteś tu: Strona główna Styl życia Seks Artykuł

Co najbardziej podnieca kobiety?

Dodano: 6 marca 2009, 8:15 Autor:

Co najbardziej podnieca kobiety?
Co kobiety kręci w mężczyznach? Każdą coś innego, ale jest jedna cecha wspólna. - Facet musi być: silny, stanowczy, postawny - mówią zapytane przez nas Lubuszanki.
Przeczytaj więcej

Amerykańcy naukowcy sporządzili listę męskich części ciała, które najbardziej kręcą kobiety. Okazało się, co być może wyda się panom dziwne, że penis znalazł się w tym rankingu dopiero na 11. miejscu. Na pierwszym były zmysłowe usta i życzliwe oczy.

Tyle naukowcy z bliżej nieokreślonego uniwersytetu w Stanach. Co na to prawdziwe kobiety? - Centymetry rzeczywiście nie grają roli. Choć nie bez znaczenia jest symetria, także tej najbardziej intymnej części ciała - mówi 30-letnia Magda.

Nie za gruby, nie za chudy

Zapytaliśmy kobiety w różnym wieku, co najbardziej pociąga je w facetach? - Niski, ładny tembr głosu. Może być lekko zachrypnięty taki a'la Jacek Piechota, były minister gospodarki - tłumaczy 28-letnia Aśka.

- Czyste, zadbane dłonie, zdrowe zęby, ładny zapach. Dla mnie liczy się higiena. Gdyby facet, który bardzo mi się podoba, miał brud pod paznokciami, nigdy nie poszłabym z nim do łóżka - mówi 34-letnia Patrycja.

Dla Bogny po 40. afrodyzjakiem są... dready. - Gdy widzę faceta z dreadami myślę sobie, że jest lekko zwariowany, wolny, niezależny, nie szuka silnych związków. Taki facet mi odpowiada, bo ja nie mam potrzeby stabilizacji. Mężczyzna nie musi dawać poczucia bezpieczeństwa - dodaje Bogna. To odwrotnie niż w przypadku Magdy.

- Muszę czuć przy facecie, że potrafi się mną zaopiekować. Bardzo lubię szerokie ramiona, klatkę piersiową. Lubię, gdy facet jest postawny, męski - tłumaczy 30-latka.

Proporcjonalna męska sylwetka ma znaczenie dla każdej kobiety, lub dla większości pań. Dlaczego? Bo to objaw zdrowia i znak, że nasz partner sprawdzi się jako kochanek i ojciec. Takie są prawa natury. Nie chodzi jednak, by facet wylewał siódme poty na siłowni i miał wyrzeźbione ciało. - Ma być nie za chudy, nie za gruby. Powinien mieć zgrabny tyłeczek. Lekki brzuszek, to też nie tragedia. Musi być kawał chłopa. Cincy i wymoczki nie mają u mnie szans - zapewnia Patrycja.

Z męskich części ciała kręcą nas też diabelskie oczy ("to zapowiedź ekscytujących doznań”), ciepły uśmiech ("to gwarancja, że facet na pewno nie skrzywdzi”).

Pociągająca jest też szpakowatość. - W ogóle starsi faceci są seksowni. Wydają mi się mądrzejsi ode mnie, bardziej doświadczeni - tłumaczy Aśka.

Seksowny jest mózg i kasa

Bardzo, bardzo kręci nas inteligencja. - Gdy facet używa wulgaryzmów lub, co gorsza, nie potrafi mówić poprawnie po polsku, odpada - wyznaje 20-letnia Kamila. Dla Bogny inteligencja jest szalenie istotna.

- Musi być mądry. Zazwyczaj podczas rozmowy okazuje się, czy facet bredzi, czy ma coś konkretnego do powiedzenia. Łatwo to sprawdzić. Ja pytam o kulturę czy wojnę w Afganistanie. Tu nie da się improwizować - tłumaczy Bogna.

Seksowne jest też poczucie humoru. - Lekko abstrakcyjne, na granicy dobrego smaku - precyzuje Aśka. Kręci nas też... męska zaradność. - Co tu kryć, mężczyzna musi mieć jakieś pieniądze. Nie fortunę. Musi mieć tyle, by utrzymać siebie i zapewnić bezpieczeństwo swojej kobiecie, rodzinie. Tak, to co nas podnieca, to też nazywa się kasa - mówi Magda. A Patrycja dodaje, że faceci z pustką w portfelu są dobrzy na jedną noc, na całe życie szuka się mężczyzny przedsiębiorczego.

Dobrze też, gdy facet nas, kobiety, czasem traktuje z góry. - Kręci mnie, gdy mężczyzna dominuje. Gdy jest szorstki, oschły, zgrywa niedostępnego. Gdy mną poniewiera - wyznaje 37-letnia Baśka. Ale to tylko w sytuacjach łóżkowych. Na co dzień w cenie jest wrażliwość i czułość.

W ogóle nas nie pociągają mężczyźni metroseksualni, czyli zbyt wypielęgnowani, ani tzw. życiowi nieudacznicy. - Facet musi być facet. Jak trzeba czuły i delikatny, a innym razem konkretny i stanowczy - tłumaczy Magda.

Czytaj więcej o:
  • erotyka
  • kobieta
  • mężczyzna
  • podnieta
  • seks
  • zmysły
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Media Regionalne

Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Mediów Regionalnych i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2014.