Zięć i teściowa

Dodano: 3 lutego 2009, 14:29 Autor:

Na pytanie Czytelniczki odpowiada dr Marcin Florkowski, psycholog

 • Czytelniczka: - Nie cierpię zięcia. Jak to zrobić, aby do nas nie przychodził?
 • - Sprawa jest bardzo prosta - wystarczy zatrzasnąć mu drzwi przed nosem. Rozumiem jednak, że pani nie chce obrazić zięcia ani córki, a jedynie zredukować wasze kontakty. Takie podejście jest rozsądne. Będziecie rodziną jeszcze bardzo długo, wnuki będą rosły, zmienią się układy między wami i w przyszłości kontakty mogą okazać się niezbędne, a może nawet jest szansa, że się poprawią. Błędem byłoby wzajemne obrażanie się. Na szczęście sprawę można dość łatwo rozwiązać technicznie.

  Proszę powiedzieć córce, że przed wizytą powinna najpierw zatelefonować, aby sprawdzić, czy dobrze się pani czuje lub ma jakieś plany na ten dzień. W ten sposób zyska pani kontrolę nad ich odwiedzinami, będzie pani mogła odmawiać.

  Zastanawiam się nad przyczyną pani niechęci do mężczyzny, którego wybrała córka. Czy on robi coś paskudnego, czy też jest to "niezgodność charakterów” między wami. Gdyby chodziło o tę pierwszą przyczynę, to najlepiej otwarcie rozmawiać o tym, co się pani nie podoba. Być może zięć faktycznie powinien coś zmienić w swoim zachowaniu, a pani wie co.

  "Niezgodność charakterów” jest sprawą trudniejszą. W takim razie warto popracować nad zaakceptowaniem zięcia. On z pewnością posiada swoje zalety, jakie? Proszę też spojrzeć na sytuację z dystansu - to mąż córki, ona go kocha, chce być z nim szczęśliwa. Pani zadaniem jako matki (i być może babci), jest zaakceptowanie dorosłego wyboru swojej córki.

  Czytaj więcej o:
  • teściowa
  • zięć
  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
  zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
  i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
  Najciekawsze artykuły
  z Mediów Regionalnych
  Najciekawsze artykuły
  z Mediów Regionalnych
  alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
  Brak ankiety.

  Kontakt z reklamą »

  Kontakt z redakcją »

  Kontakt z marketingiem »

  Kontakt w/s prenumeraty »

  Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

  Napisz maila:

  Jesteśmy też na:

  Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
  Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

  Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

  - nota wydawnicza, zakup treści

  Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.