Gorzowski wydział komunikacji w nowym miejscu

Dodano: 2 lutego 2009, 10:11 Autor:

- Wszystko jest lepsze, niż ten kurnik przy ul. Sikorskiego - mówili gorzowianie, którzy przyszli do wydziału komunikacji otwartego w nowym miejscu.
Tak wygląda nowy wydział komunikacji

Tak wygląda nowy wydział komunikacji (fot. fot. Kazimierz Ligocki)

Wydział komunikacji mieści się przy ul. Przemysłowej 53, w budynku należącym do firmy Ares. Zajmuje parter i piętro w jednej części. - To już rzeczywiście budynek na miarę XXI wieku - mówili pierwsi klienci, którzy załatwiali swoje sprawy.

Wszędzie automaty

Nowoczesność czuje się od wejścia. Do budynku wiodą bowiem wygodne schodki lub szeroki podjazd dla wózków inwalidzkich. Drzwi prowadzące do środka mają fotokomórkę, więc nawet nie trzeba zajmować się ich otwieraniem. Wewnątrz w przeszklonym boksie siedzi dyżurny, który udzieli wszelkich wyczerpujących informacji.

Zarówno na parterze, jak i na piętrze klienci zaopatrują się w bilety z numerkami i czekają, aż na świetlnej tablicy ukaże się informacja, przy którym okienku czeka na nich urzędnik.

Podczas pierwszego dnia było nieco zamieszania, bo zwłaszcza starsi gorzowianie mieli trochę problemów ze zrozumieniem, jak działają tablice świetlne.

Trochę mały parking

Pierwsi klienci zauważyli tylko dwa mankamenty. - Niestety, parking jest troszkę zbyt mały, będzie się korkować - mówili gorzowianie. No i brakuje tu automatu z napojami. - Niekiedy trzeba czekać kilkanaście minut, w tym czasie można byłoby napić się kawy, czy herbaty - mówiła Danuta Szewczyk, która przyjechała po nowy dowód rejestracyjny.

Otwarcie wydziału w nowej siedzibie odbyło się z dużą pompą. Pojawiły się wiceprezydent Urszula Stolarska i Zofia Bednarz, byli radni i naczelnicy kilku miejskich wydziałów. Po przecięciu zwyczajowej wstęgi cała ekipa ruszyła do zwiedzania budynku. Był to jedyny raz, kiedy naczelniczka wydziału Franciszka Hubska pokazała archiwum akt z prawami jady. - No niestety, w formie elektronicznej archiwum jeszcze nie mamy - mówiła.

Wydział pracuje w następujących godzinach: od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.15, natomiast w piątki od 8.00 do 15.15.

Czytaj więcej o:
  • Gorzów Wlkp.
  • prawo jazdy
  • przeprowadzka
  • wydział komunikacji
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Czas na remont ul. Kostrzyńskiej w Gorzowie

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.