Dwa pożary aut i kolizja karetki. Trasa Północna i S3 zakorkowane czytaj więcej »

Dzisiaj krwiodawcy obchodzili swoje święto

Dodano: 25 listopada 2008, 19:10 Autor:

Były życzenia i odznaki. - Nikt z nas nie oddaje krwi, żeby mieć z tego jakieś profity, ale miło czasem dostać jakieś wyróżnienie - przyznali honorowi dawcy.
Dzisiaj wręczono dwie odznaki pierwszego stopnia dla zasłużonych dawców krwi. Odebrali je Krzysztof Andrys z Wolsztyna oraz Damian Włodarczak z Siekowa (na zdjęciu z prawej).

Dzisiaj wręczono dwie odznaki pierwszego stopnia dla zasłużonych dawców krwi. Odebrali je Krzysztof Andrys z Wolsztyna oraz Damian Włodarczak z Siekowa (na zdjęciu z prawej). (fot. fot. Piotr Drozdowski)

Jak co roku w jednej z miejscowych restauracji przy długim stole zasiedli krwiodawcy, którzy często na co dzień nie mają okazji, żeby się spotkać i porozmawiać. Dziś była ku temu okazja w trakcie dorocznego spotkania. Co bardziej zasłużeni krwiodawcy odebrali na nim wyróżnienia.

Przybywa chętnych

I tak, za oddanie co najmniej sześciu litrów krwi odznakę Zasłużonego Honorowego Dawcy trzeciego stopnia otrzymali - Andrzej Bartkowiak z Chobienic, Karol Olech z Olejnicy, Piotr Kromski z Zakrzewka oraz wolsztynianie Tomasz Flis, Marek Radny i Robert Janas. Odznaką drugiego stopnia (za co najmniej 12 litrów krwi) wyróżniono Zygmunta Kmiećkowiaka z Kąkolewa oraz Andrzeja Kleppina z Wolsztyna, a wyróżnienie pierwszego stopnia (18 litrów krwi) odebrali Damian Włodarczak z Siekówka oraz Krzysztof Andrys z Wolsztyna.

- W moim przypadku przygoda z krwiodawstwem zaczęła sie w wojsku i tak już trwa ładnych parę lat - przyznał K. Andrys, jeden z młodszych na wczorajszym spotkaniu, które okazuje się nie być jedyną okazją w roku do spotkań krwiodawców. - W czerwcu mamy dzień dziecka w Skansenie, a już wkrótce tradycyjne spotkanie opłatkowe - poinformował przewodniczący wolsztyńskiego klubu krwiodawców Ryszard Hulalka, który przyznał, że co roku powiększa się grono osób, które chcą podzielić się swoją krwią.

Wystarczy przyjść

- W ostatnich latach w naszych szeregach przybyło pań no i szczególnie cieszymy się z młodzieży, której też jest coraz więcej - dodał R. Hulalka, który wraz z innymi członkami klubu zachęca do oddawania krwi.

Wystarczy przyjść rano do punktu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który mieści się w wolsztyńskim szpitalu. To przecież nic nie kosztuje, a może uratować czyjeś życie! - Ja pierwszy raz oddałem krew w 1982 r., bo była potrzebna, jak małżonka urodziła syna. Oddaję ją do dziś i cieszę się, że mogę komuś pomóc - przyznał dzisiaj Zbigniew Wawrzynowicz z Nowego Widzimia.

Były też medale

W trakcie dzisiajszego spotkania, oprócz odznaczeń za oddaną krew, wręczono także okolicznościowe medale z okazji 50-lecia krwiodawstwa w Polsce. Otrzymali je: Maria Kotkowiak, Eleonora Pillmann, Teresa Żak, Mariola Bielecka, Maria Janowicz, Ryszard Kurp, Zbigniew Artwiński, Andrzej Rogoziński, Bernard Słowinski, Krzysztof Jabłoński, Roman Wieczorek, Wojciech Sitkowski, Stanisław Obrembalski, Grzegorz Lemański, Andrzej Cieślik, Ryszard Hulalka, Zbigniew Wawrzynowicz, Stanisław Wierzbiński, Kazimierz Krawczyk, Jerzy Eszer, Krzysztof Andrys, Marek Naglik, Tomasz Zygmanowski oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wolsztynie i Wyższe Seminarium Duchowne w Obrze.

Czytaj więcej o:
  • święto
  • dawcy krwi
  • honorowi dawcy krwi
  • krew
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.