Czytelnicy alarmują, że baseny są za drogie...

Dodano: 30 lipca 2008, 0:10

... a my sprawdzamy ceny na kąpieliskach w naszym województwie.
Andrzej Dzwonowski z córką Izą przyjeżdża na basen do Drzonkowa, kiedy tylko ma czas.

Andrzej Dzwonowski z córką Izą przyjeżdża na basen do Drzonkowa, kiedy tylko ma czas. (fot. fot. Mariusz Kapała)

Zadzwoniła do redakcji pani Anna z Zielonej Góry: - Ceny za basen w Drzonkowie są zdecydowanie za wysokie. Od wielu lat nic się tam nie zmienia, poza cennikami. Półtoragodzinny bilet dla dzieci kosztuje 7 zł, a dla dorosłych - 9. Żeby wybrać się tam z rodziną, trzeba wydać 100 zł. - To przecież nie jest drogo!

Proszę mi wskazać inny basen, w którym płaci się mniej - sugeruje Włodzimierz Choma, dyr. WOSiR-u w Drzonkowie. - A poza tym, kiedy jedzie pani np. do Niesulic, to tam za wjazd płaci 6 zł, a potem za wstęp na plażę 8 zł. To o czym my mówimy tak w ogóle? - pyta Choma. Postanowiliśmy sprawdzić informację. W Niesulicach są parkingi, zwłaszcza leśne i za żaden nie trzeba płacić.

Mógłbym zakryć basen

Kolejnym zarzutem pani Anny był brak jakichkolwiek zmian na basenie. - Ciężko mówić tu o jakichś zmianach, skoro pieniądze za wstęp idą na ogrzewanie wody, czyli gaz oraz na chlor. Jeszcze sanepid trzeba opłacić. Ale mam marzenie i jak tylko pozyskam pieniądze z Unii Europejskiej, to je zrealizuje. Chciałbym zrobić dach teleskopowy na wzór tego w Stuttgarcie. W razie niepogody, mógłbym zakryć basen - rozmarza się dyrektor. - Nie ma co narzekać na basen. Jest zadbany i całkiem przyjemnie się tu pływa. Ceny? No trochę duże - śmieje się Maja Kiełczyńska.

Sprawdziliśmy kąpieliska w całym województwie, pod względem czystości. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gorzowie Wielkopolskim stwierdziła, że w 80 kąpieliskach tradycyjnych i zorganizowanych woda jest zdatna do kąpieli. - Do tej pory nie odebraliśmy żadnego zgłoszenia o niezdatności, któregokolwiek z kąpielisk - zapewnia Iwona Korcz, pracownica sanepidu.

Dolicz parking i atrakcje

W raporcie wojewódzkiej stacji znalazły się m.in. takie jeziora jak Wielkie w Dąbiu, Głębokie w Międzyrzeczu, Gryżyna w Bytnicy, Lubniewice w Lubiążu, Niesulice w Skąpym, czy jezioro Sławskie. Postanowiliśmy także porównać ceny wstępu na miejskie kąpieliska. Niestety zapowiadanych obniżek sezonowych nigdzie nie ma. - Polecam karnety na kilka wejść, wychodzi zdecydowanie taniej - podsuwa Choma. Na basenie w Słubicach wstęp za dziecko wynosi 3 zł za godzinę, za osobę dorosłą 5 zł za godzinę. W pobliżu nie ma strzeżonego parkingu, a wszelkie dodatkowe atrakcje, napoje i posiłki znajdziemy w przystępnej cenie. Wstęp na basen w Żaganiu wynosi 1 zł za godzinę dla dzieci i 4 zł za godzinę dla dorosłych. Na tym tle basen w Drzonkowie nie wypada najlepiej. A dojazd? Bilet autobusowy w jedną stronę, normalny, wynosi 3,20 zł. A kiedy ktoś chce tam spędzić kilka godzin z rodziną, naprawdę musi mieć w portfelu co najmniej 100 zł. Czy nasz portfel to wytrzyma? Zawsze jest jakieś wyjście. Np. okoliczne jeziora, które też w większości są strzeżone.

Za dojazd płacą 50 zł

W północnej części województwa, czyli w Gorzowie Wlkp. można wybrać się na Słowiankę. - Ten basen jest naprawdę fajny. W okolicy nie ma takiego miejsca. Nawet nasi znajomi ze Szczecina tu przyjeżdżają. Na miejscu mamy atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci - mówią Joanna i Grzegorz Zamłynni ze Strzelec Krajeńskich, którzy przyjechali z dziećmi, Filipem i Antonim. Rodzina bywa tu przynajmniej raz w tygodniu. Za bilety płacą 27 złotych, a koszt całej wyprawy wynosi ich około 50 zł. Cena biletu normalnego w Słowiance w dni robocze wynosi - 10 zł za godzinę, w dni wolne 12 zł, bilet ulgowy: w dni robocze - 7 zł za godzinę, w dni wolne 9 zł.

Marta Szkudlarek (kok)
0 68 324 88 71
mszkudlarek@gazetalubuska.pl

Czytaj więcej o:
  • lubuskie
  • region
  • wydarzenia
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Marszałek się bronił, ale jest na wylocie

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.