Cyklomaniacy kręcili na Wzgórzach Piastowskich

Jacek Skrypnik pierwszy pojawił się na szczycie wzniesienia z wieżą Birsmarcka
Jacek Skrypnik pierwszy pojawił się na szczycie wzniesienia z wieżą Birsmarcka Fot. Ryszard Poprawski.
Marcin Wider po raz pierwszy został pokonany na trasie Zielonogórskiego Grand Prix MTB Amatorów. Wygrał z nim Jacek Skrypnik.

arto jednak podkreślić, że tak naprawdę Wider pokonany został przez chorobę. Podczas niedzielnych zawodów po dwóch okrążeniach wyścigu ze startu wspólnego zdecydowanie prowadził, kiedy natomiast zbliżał się do mety był daleko za Skrypnikiem, ledwo kręcąc. Po dotarciu do mety oddał się w ręce lekarza. Okazało się, że zeszłoroczny triumfator, będący alergikiem, podczas zmagań w kurze i pyle dostał ataku duszności. W tej sytuacji zrezygnował ze startu w drugiej części zmagań - jeździe indywidualnej na czas z metą na wzniesieniu, gdzie znajduje się wieża Bismarcka. Skrypnik nie dał już sobie odebrać prowadzenia (o kolejności decydowała suma czasu obu podetapów) i stanął na najwyższym stopniu podium.

Dodajmy, że w drugim wyścigu tegorocznych zmagań organizowanych przez
Ognisko TKKF Cyklomaniak wystąpiło 126 osób. Pierwszy podetap liczył 20 km (dla juniorów i kobiet - 10 km), a drugi - 2,1 km. Kolejny wyścig 13 lipca.

OTO NAJLEPSI
Mężczyźni open: 1. Skrypnik, 2. Michał Cesarczyk, 3. Jarosław Michałowski (wszyscy Rant Team Zielona Góra)
Juniorzy - 1. Wojciech Bochenek (Żary MTB Team), 2. Paweł Gieregowski (Rant Team Sulechów), 3. Michał Jędrzejczak (Żary MTB Team);
Kobiety - 1. Anna Sulima Jagiełowicz (Rockwool Team), 2. Joanna Nadborska (Żary MTB Team), 3. Alina Herba (Zielona Góra).