W Polkowicach potrzebna niania

Dodano: 5 lutego 2008, 0:10 Autor:

W miejskim żłobku przy ul. Spółdzielczej jest gwarno. - Nie prowadzimy teraz zapisów. W kolejce czeka ponad 20 dzieci - mówi kierowniczka placówki Wiesława Dłużewska.
Dwuletnie Greta i Małgosia chodzą do polkowickiego żłobka. Ostatnio tańczyły na karnawałowym balu przebierańców.

Dwuletnie Greta i Małgosia chodzą do polkowickiego żłobka. Ostatnio tańczyły na karnawałowym balu przebierańców. (fot. fot. Jan Walczak)

- Rodzice pytają o wolne miejsca, a my mamy już limit wyczerpany - wyjaśnia szefowa żłobka. - W tej chwili opiekujemy się 80 dzieci. Jak zauważa kierowniczka, z roku na rok maluchów przybywa. - Wszystko wskazuje na to, że wyż demograficzny z lat 80. zakłada rodziny.

W żłobku dziećmi opiekują się pielęgniarki i wykwalifikowany personel. Najstarsze dzieci mają po trzy lata. Najmłodsze po kilka miesięcy. Rodzice mogą zostawić tu swoją pociechę o 6.00, a odebrać najpóźniej do 16.00. - Płaci się jedynie za wyżywienie, czyli 4,5 zł dziennie za tzw. wsad do kotła. Resztę finansuje gmina - mówi W. Dłużewska.

Ofert jest dużo

Rodzice szukają opiekunek do dzieci. - Jedna z moich pociech wychowała się przy niani - mówi pani Joanna. - Teraz szukam kolejnej dla drugiego dziecka, ale nie jest to łatwe - dodaje. Jak zapewnia polkowicznka, odzew na ogłoszenie jest duży, ale wiele osób jest niepewnych.

Niania przychodzi w godzinach pracy rodziców. Czyli od samego rana do 15.00, 16.00. Wybór kandydatki traw nawet 5 tygodni. - Takiej osobie powierza się nie tylko klucze do mieszkania, ale też własne maleństwo - wyjaśnia pani Joanna. Najlepsza jej zdaniem jest opiekunka w średnim wieku. Taka, która ma już własne dorosłe dzieci i doświadczenie.

Ważne są referencje

Iwona Tymofiejew ma kilkumiesięczne dziecko. Starała się o miejsce dla niego w żłobku. - Dziecko zapisano w kolejce na 22 miejscu wyjaśnia matka. - Gdyby to było możliwe, na pewno bym zapisała moje dziecko do tej placówki - wyjaśnia. Pani Iwona radzi, by szukać niani, która jest polecana przez znajomych. - To najlepsza gwarancja, gdyż taka osoba ma sprawdzone referencje.

- Ceny wynajęcia opiekunki wahają się w przedziale od 3,5 do 15 zł za godz. Wszystko zależy od doświadczenia i wieku osoby, która zajmie się dzieckiem oraz od wieku malucha - mówi niania Katarzyna Leśniewska. - Najchętniej zajmuję się dziećmi w wieku powyżej 4 lat.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.