Remont wiaduktu w Wolsztynie przedłuża się

Dodano: 25 października 2007, 10:00 Autor:

Drogowcy zarzekali się, że za tydzień remontowany wiadukt będzie przejezdny. Nic z tego nie wyszło.
- Przyznam, że nie dowierzałem, że wraz z początkiem listopada pojedziemy wiaduktem. Niestety, nie myliłem się choć muszę przyznać, że ostatnimi tygodniami drogowcy naprawdę uwijają się z robotą – mówi Krzysztof Materna z Wolsztyna.

- Przyznam, że nie dowierzałem, że wraz z początkiem listopada pojedziemy wiaduktem. Niestety, nie myliłem się choć muszę przyznać, że ostatnimi tygodniami drogowcy naprawdę uwijają się z robotą – mówi Krzysztof Materna z Wolsztyna. (fot. fot. Piotr Drozdowski)

Na początku lipca w mieście rozpoczął się komunikacyjny paraliż. Ruszył remont estakady nad ul. Dworcową, Front robót był szeroki, jednak najważniejsza dla całej operacji była rozbiórka zapadającego się przyczółka wiaduktu od strony Poznania.

Murarskie "tajniki”

Zgodnie z zapowiedziami drogowców wiadukt miał być przejezdny za tydzień, a dokładnie 1 listopada. Dziś widać, że to niemożliwe. Pomiędzy gotowym dojazdem od strony Poznania, a estakadą wciąż jest kilkumetrowa przerwa.

- Mimo wszelkich starań i wysiłków niestety nie udało się dotrzymać planowanego terminu. - przyznaje kierownik projektu Leszek Grajczak, podkreślając, że drogowcy naprawdę ostro pracują (na budowie uwija się czasem nawet i sto osób), ale winna jest technologia. Dokładniej - czas potrzebny na związanie betonu.

- Przyczółek od strony Poznania jest betonowany w trzech etapach ze specjalnego betonu o określonych parametrach. Taki beton przyjeżdża do nas z Poznania. By jednak nie związał się w czasie drogi dodawany jest do niego tzw. opóźniacz. Niestety, kij ma dwa końce. Dzięki opóźniaczom możemy wylać z gruszki beton z Poznania, ale potrzebuje on dłuższego czasu na związanie - tłumaczą ,,murarskie” tajniki drogowcy, którzy za miesiąc planują uruchomić ruch aut na wiadukcie (oficjalnie mówi się o 25 listopada). Mamy zatem miesięczne opóźnienie w końcu robót, choć trzeba przyznać, że ruszyły z takim samym poślizgiem.

Okrągła koncepcja

Na razie wolsztynianom zmęczonym kilkumiesięcznymi korkami w mieście pozostaje uzbroić się jeszcze w trochę cierpliwości i poczekać na remont estakady. Pocieszeniem może być fakt, że dzięki owym robotom zaczęto rozmawiać o nowym rondzie, które mogłoby powstać na skrzyżowaniu ul. Gajewskich i Dworcowej (przy urzędzie skarbowym). Wybrano już nawet koncepcję okrągłego skrzyżowania, które ma mieć pięć wjazdów. Przy okazji planowanych inwestycji na drodze krajowej trzeba też wspomnieć, że kilka dni temu w urzędzie miejskim zorganizowano pierwsze spotkanie dotyczące budowy ścieżki rowerowej z Karpicka do Rostarzewa. Burmistrzowie obu gmin, jak i zarządca drogi są za ścieżką, a o dalszych postępach w tej sprawie będziemy informować na bieżąco.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.