Wioski walczą w rozgrywkach

Dariusz Brożek
Ataki najlepszego zawodnika z Wyszanowa Adama Kaczmarka (z prawej) nie wystarczyły, żeby jego drużyna wygrała mecz w Bobowicku fot. Dariusz Brożek
Ruszyły rozgrywki sołeckiej ligi piłki siatkowej. Startuje w nich 15 zespołów reprezentujących największe sołectwa.

Turniej zainaugurowali siatkarze z Bobowicka, którzy gościli u siebie zespół z Wyszanowa. We wsi nie ma odpowiedniego placu, dlatego zawodnicy skorzystali z gościnności Piotra Buszewskiego, który - podobnie jak w poprzednich latach - udostępnił im boisko na swojej posesji. Miejscowych graczy dopingowała m.in. jego córka Anna Buszewska. - Dziś jestem w rezerwie, ale jeśli będzie taka potrzeba, to wejdę na boisko - zapewniała. Bobowiczanie przegrali pierwszego seta. Jednak, zdopingowani przez sołtys Janinę Nowak, wygrali 3:2.

Wyniki pozostałych spotkań: Św. Wojciech - Pniewo 3:1, Kalsko - Gorzyca 3:0, Wysoka - Bukowiec 3:0, Szumiaca - Kaława 1:3, Kursko - Pieski 3:0. Zwycięzców turnieju poznamy w połowie sierpnia.