Antoni Plichta z Krosna Odrzańskiego wystąpi w Orlen Cup

Łukasz Koleśnik
Antoni Plichta zdobył złoto na 60 m, podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu. Archiwum prywatne
Antoni Plichta, który w minionym tygodniu został mistrzem Polski juniorów młodszych, wystąpi na Międzynarodowym Mityngu Orlen Cup w Atlas Arenie w Łodzi. W tych zawodach biorą udział gwiazdy polskiej lekkoatletyki jak Ewa Swoboda czy Artur Noga.

Antoni Plichta przyznaje, że osiągnął już jeden z celów podczas ostatniego startu w Toruniu (halowe mistrzostwa Polski). Więcej o tym w Tygodniku Zielonogórskim w najbliższą sobotę (18 lutego) oraz na portalu plus.gazetalubuska.pl.

Bardzo szybko musiał jednak przygotowywać się do kolejnego występu. Mowa o zawodach dużego kalibru. Młody lekkoatleta z Krosna Odrzańskiego do Orlen Cup w Łodzi, gdzie wystąpią takie sportowe gwiazdy jak Ewa Swoboda, Piotr Lisek, Konrad Bukowiecki, Paweł Wojciechowski, Artur Noga, Karolina Kołeczek czy Kamila Lićwinko.

W tym roku rywalizacja w Orlen Cup odbywać się będzie w siedmiu konkurencjach: bieg na 60 m kobiet i mężczyzn, bieg na 60 m ppł kobiet i mężczyzn, skok wzwyż kobiet, skok o tyczce mężczyzn i pchnięcie kulą mężczyzn. Reprezentant klubu LKS Lubusz Słubice - filia w Krośnie Odrzańskim pobiegnie na dystansie 60 metrów.

Orlen Cup nosił wcześniej inną nazwę. W ubiegłych latach w Atlas Arenie w ramach Międzynarodowego Mitingu Lekkoatletycznego Pedro`s Cup najlepsi lekkoatleci rywalizowali w sprincie, skokach i rzutach. Na starcie stanęło wielu mistrzów olimpijskich, mistrzów świata i Europy.

Zawody w Łodzi odbędą się w najbliższy czwartek, 16 lutego. Rozpoczęcie o godz. 17.00.

Czytaj również:Plichta: Chcę pokazać innym, na co mnie stać