Babimost > Talią pocztówek promują region

  Babimost > Talią pocztówek promują region

  (kurz)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Towarzystwo Miłośników Ziemi Babimojskiej wydało ostatnio kilkanaście pocztówek prezentujących w różnych ujęciach piękno regionu.

  - Kartki zostały wykonane z okazji 40-lecia Towarzystwa Miłośników Ziemi Babimojskiej - podkreśla Zbigniew Woziński, jego prezes.

  Informacja o tym znalazła się zresztą na odwrocie każdej widokówki. Ponadto po raz pierwszy na pocztówkach zastosowano niedawno wybrany i zatwierdzony znaczek firmowy, tzw. logo. Jest to w owalnej otoczce, w której biegnie napis z pełną nazwą stowarzyszenia, stary most na Gniłej Obrze z centrum miasta. Autorką została uczennica gimnazjum Weronika Tysz.

  Z kolei autorami zdjęć wydrukowanych na pocztówkach są Grzegorz Ryczek i Z. Woziński. Przedstawiają historyczne budowle gminy (kościół rzymskokatolicki, nieczynny kościół ewangelicki w mieście, pałacyk w Nowym Kramsku), ośrodek sportu, fontannę z piaskowca, widoki ogólne.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo