Kraj > Z bezrobocia na prezesa banku?

  Kraj > Z bezrobocia na prezesa banku?

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Doświadczenie i kwalifikacje - to dwa podstawowe warunki, jakie musi spełniać kandydat na fotel prezesa PKO BP. Kazimierz Marcinkiewicz, forsowany przez premiera Jarosława Kaczyńskiego na to stanowisko, nie spełnia żadnego z nich.

  Zgodnie z prawem bankowym, kandydat na prezesa banku musi mieć doświadczenie w kierowaniu instytucją finansową i odpowiednie wykształcenie. Były premier jest fizykiem, a rząd nie jest instytucją finansową, więc warunków nie spełnia.

  Tyle teoria. W praktyce wystarczy, że Marcinkiewicz nie będzie prezesem a p.o. prezesa. - To jest ubliżanie rozwiązaniom prawnym - mówi Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich.

  Przypomnijmy, decyzja o obsadzeniu Kazimierza Marcinkiewicza na stanowisku prezesa PKO BP miała zapaść podczas wczorajszego spotkania byłego premiera z obecnym szefem rządu Jarosławem Kaczyńskim.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo