Gorzów Wlkp. > Oskarżeni o współpracę z tzw. mafią paliwową

  Gorzów Wlkp. > Oskarżeni o współpracę z tzw. mafią paliwową

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wlkp. przesłała do sądu akt oskarżenia przeciwko właścicielowi i prokurentowi spółki, którym zarzuca współpracę z tzw. mafią paliwową.

  - Obaj oskarżeni przyznali się do winy i dobrowolnie poddali się karze. Wnioskujemy o skazanie ich na wyroki więzienia w zawieszeniu - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. Dariusz Domarecki.

  Oskarżeni mieli współpracować z Rafinerią Glimar z Gorlic i firmą BGM ze Szczecina - która przewija się w głośnej "aferze paliwowej" - przy wyłudzaniu akcyzy i podatku VAT.

  Prokurator zarzucił Stanisławowi P. i Dariuszowi C. pomoc w wyłudzeniu przez Rafinerię z Gorlic 7 mln zł z tytułu podatków, oraz fałszowanie dokumentów i udział w grupie przestępczej.

  Jak dodał Domarecki, kontrola skarbowa wykazała, że łącznie spółka z Gorlic (Małopolskie) na podobnych nielegalnych transakcjach miała wyłudzić 25 mln zł z tytułu akcyzy i 60 mln zł z tytułu VAT.

  P. i C. zarządzali gorzowską spółką, zajmującą się czyszczeniem zbiorników na paliwa. Wykorzystywany do tego jest m.in. olej i ropa naftowa. Ich firma ściśle współpracowała z BGM i Rafinerią z Gorlic.

  Oskarżeni zaopatrywali się w olej w BGM, a następnie rzekomo zużyty sprzedawali rafinerii. Przestępstwo polegało na tym, że fałszowali dokumentację, wykazując zużywanie ogromnych ilości czystego oleju.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo