Region > Przedświąteczny ruch na granicy

  Region > Przedświąteczny ruch na granicy

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Pomimo wzmożonego ruchu przedświątecznego na większości przejść granicznych w Lubuskiem nie ma długich kolejek. Wyjątkami są tradycyjnie Świecko i Słubice.

  W Świecku, aby wjechać do Polski trzeba czekać trzy godziny, a w Słubicach - ok. dwóch godzin. W przeciwnym kierunku kolejek nie ma.

  - Co roku radzimy, aby wybierać inne przejścia graniczne niż Świecko i Słubice. Niestety, sytuacja zawsze się powtarza. Ludzie jadą do Świecka i czekają, choć w oddalonym o 30 km Kostrzynie nad Odrą ruch odbywa się na bieżąco - twierdzi rzecznik Lubuskiego Oddziału Straży Granicznej Mariusz Skrzyński.

  Rzecznik jeszcze raz zaapelował do kierowców aut osobowych, aby wybierali mniejsze przejścia, gdzie nie tylko nie ma kolejek, ale i TIR-ów.

  Od początku tygodnia funkcjonariusze lubuskiej Straży Granicznej każdego dnia odprawiają prawie dwa razy więcej osób niż jeszcze kilka dni wcześniej.

  Jako pierwsi w drogę do domów ruszyli Polacy z Wysp Brytyjskich. Ruch autokarowy jest duży, tylko minionej doby w regionie odprawiono ponad 310 autobusów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo