Lubniewice > Holding Kulczyków zabiera się za zamki

  Lubniewice > Holding Kulczyków zabiera się za zamki

  Bożena Bryl

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Miejscowi skarżą się, że cenne zabytki poszły na zmarnowanie. Właściciel zdradza nam jednak swoje plany. Chce otworzyć luksusowy kompleks odnowy biologicznej.

  Ludzie opowiadają, jak jeszcze 12 lat temu wypoczywali tu wczasowicze. Potem zamek i pałac po sąsiedzku zostały sprzedane. Pierwszy właściciel nic nie zrobił. Następny - spółka związana z rodziną Kulczyków - też dotąd nie otworzyła podwoi dla gości.

  Prezes spółki Centrum Kultury Zamek Maciej Grelowski wyjaśnia, że zamiana zabytkowych budowli na hotele, to zadanie ambitne historycznie, ale nieopłacalne. Dlatego w Lubniewicach ma powstać centrum Medical-Spa, które robią zawrotną karierę w świecie.

  - Zamierzamy ubiegać się o pieniądze unijne, szukamy partnerów finansowych za granicą - mówi prezes Grelowski i dodaje, że spółka jest na etapie analiz operacyjnych i finansowych.

  O terminie rozpoczęcia robót na wielką skalę prezes nie mówi.

  Więcej jutro w "GL"

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo