Świecko > Do Niemiec z fałszywymi paszportami

  Świecko > Do Niemiec z fałszywymi paszportami

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Z uwagi na wysoki profesjonalizm fałszerza dokumentów, sprawę zlecono do dalszego prowadzenia oficerom operacyjno-śledczym z wieloletnim doświadczen

  Z uwagi na wysoki profesjonalizm fałszerza dokumentów, sprawę zlecono do dalszego prowadzenia oficerom operacyjno-śledczym z wieloletnim doświadczeniem ©zdjęcia Lubuskiego Oddziału Straży Granicznej

  Dzisiaj po północy w kolejowym przejściu granicznym w Świecku straż graniczna zatrzymała dwóch Mołdawian, którzy usiłowali przedostać się do Niemiec posługując się sfałszowanymi greckimi paszportami. Mołdawianie wjechali do naszego kraju dzień wcześniej.

  Fałszerstwa, w ocenie funkcjonariuszy z wieloletnim doświadczeniem, musiał dokonać specjalista z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu. Dokumenty wykonano dbając nawet o drobiazgi, które widać tylko z użyciem specjalistycznego sprzętu. Fałszerzy zgubiły szczegóły, których nie sposób odwzorować w 100 proc. w warunkach "prywatnej wytwórni dokumentów".

  Mołdawianom grozi do trzech lat pozbawienia wolności i wydalenie z Polski z jednoczesnym, okresowym zakazem ponownego wjazdu do naszego kraju.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo