Lubuskie > Chata za pół darmo

  Lubuskie > Chata za pół darmo

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Zdaniem ,,Dziennika" niedawny kandydat na lubuskiego marszałka Tadeusz Ścibor-Rylski był jednym z tych notabli, którzy po zaniżonej cenie kupili służbowe mieszkanie na warszawskim Wilanowie. W lubuskiej PO zawrzało.

  Dziś ,,Dziennik’’ napisał, że w 1999 r. Ścibor-Rylski to kolejna osoba (po Aleksandrze Kwaśniewskim, Leszku Millerze, Józefie Oleksym i innych), która z wielkim rabatem wykupiła służbowe mieszkanie w ekskluzywnej dzielnicy, nazwanej przez Warszawiaków ,,Zatoką Czerwonych Świń’’. Miał je dostać w 1992 r., jako służbowe, z puli Urzędu Rady Ministrów, a siedem lat później - wykupił je z 70-procentowym rabatem.

  W efekcie za 82-metrowy apartament wyceniony przez biegłych na 270 tys. zł, zapłacił 81,5 tys. zł.

  Ścibor-Rylski tłumaczył, że aby nabyć mieszkanie, oddał wcześniej mieszkanie kwaterunkowe we Wrocławiu. Szkopuł w tym, że - jak ujawnia "dziennik" - transakcja odbyła się bez wiedzy urzędników, którzy mu to mieszkanie przyznali.

  Więcej jutro w "GL"

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo