Kłodawa, powiat gorzowski > Sąd unieważnił II turę wyborów...

  Kłodawa, powiat gorzowski > Sąd unieważnił II turę wyborów wójta w Kłodawie

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  - Sąd Okręgowy w Gorzowie Wlkp. unieważnił dzisiaj drugą turę wyborów wójta w gminie Kłodawa - poinformował rzecznik sądu Marek Rafalski. Wygrała ją Anna Mołodciak z Komitetu Wyborczego Wyborców Razem dla Kłodawy.

  Unieważnienia wyborów na wójta domagali się mieszkańcy gminy, którzy wskazywali na szereg nieprawidłowości do jakich doszło - według nich - w procedurze wyborczej. Skarżyli się m.in. na bałagan organizacyjny w lokalach wyborczych, błędnie wydrukowane nazwiska.

  Protestowano także przeciwko głosowaniu przez ludzi, którzy zameldowali się w gminie na kilka dni przed wyborami samorządowymi.

  Gorzowski sąd przychylił się we wtorek do części skarg i zdecydował o przeprowadzeniu ponownych wyborów na wójta w gminie Kłodawa. Postanowienie nie jest prawomocne.

  Zgodnie z ordynacją wyborczą, zainteresowanym, komisarzowi wyborczemu i przewodniczącemu właściwej komisji wyborczej przysługuje - w ciągu 7 dni od daty doręczenia - zażalenie do właściwego sądu apelacyjnego na orzeczenie sądu okręgowego.

  Przeprowadzenie ponownych wyborów zarządza wojewoda w ciągu 7 dni od zakończenia postępowania sądowego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo