Zielona Góra - Częstochowa > Mecenasi za kratki

  Zielona Góra - Częstochowa > Mecenasi za kratki

  (decha)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Częstochowscy policjanci zatrzymali dwóch zielonogórskich adwokatów - Włodzimierza S. i Piotra Ż. Obaj w przeszłości byli prokuratorami.

  Obaj zostali zatrzymani do tzw. afery paliwowej. Zdaniem prokuratury prawnicy postanowili wykorzystać tarapaty w jakich znaleźli się biznesmeni zaplątani w ten wielki przekręt. Oferowali im - byli to także mieszkańcy lubuskiego - "załatwienie" opuszczenia aresztu. Oczywiście nie była to darmowa przysługa - brali za to od kilkunastu do nawet 300 tys. zł. O takich przypadkach doniosły prokuratury w Katowicach oraz Nowej Hucie.

  - Ze sprawą powiązane są inne osoby, które miały być pośrednikami różnego szczebla. Nie ma natomiast dowodów, że obietnice próbowali kiedykolwiek spełnić - mówi rzecznik katowickiej Prokuratury Apelacyjnej Leszek Goławski.

  Wczoraj po południu katowicki sąd podjął decyzję o aresztowaniu obu prawników. Oznacza to, że prokuratura dysponowała mocnymi dowodami.

  Więcej jutro w "GL"

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo