Nowa Sól > Strażnik strzelał do siebie?

  Nowa Sól > Strażnik strzelał do siebie?

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  26-letni funkcjonariusz służby więziennej pełnił służbę na wieżyczce strażniczej nowosolskiego aresztu. Zabiły go cztery strzały z własnego karabinu...

  - Ta śmierć była dla nas wszystkich szokiem - mówi Artur Kulik ze służby więziennej. - Nie było żadnych sygnałów, był bardzo lubiany, zapowiadał się na bardzo dobrego funkcjonariusz.

  Wczoraj na stronie internetowej Prokuratury Okręgowej pojawiła się informacja o tym, że śledztwo zakłada, że ktoś "pomógł" więziennikowi w podjęciu tragicznej decyzji. Natychmiast pojawiły się plotki i domysły.

  - Musiał coś wykryć, czegoś się dowiedzieć - zapewnia osoba twierdząca, że należy do kręgu najbliższych funkcjonariuszowi.

  Prokurator Kazimierz Rubaszewski mówi o przesadzie. Wśród zakładanych wersji jest ta mówiąca o nakłanianiu do samobójstwa przez nieustaloną osobę. Jednak to raczej prawny wybieg pozwalający dokładniej przyjrzeć się sprawie.

  Dlaczego prokuratorzy chcą jej się przyjrzeć skoro było to samobójstwo i to - jak stwierdzono w poniedziałkowy ranek - bez udziału osób trzecich?

  Więcej jutro w "GL"

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo