Gorzów Wlkp. > Są jak Aniołowie

  Gorzów Wlkp. > Są jak Aniołowie

  (arim)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  - W pomocy społecznej ważne jest, żeby pokazać podopiecznym, jak się wybić i być niezależnym - mówi Tomasz Miechowiak, instruktor z domu pomocy społecznej w Brzeźnicy, który wraz z podopiecznymi uświetnił wczorajszą galę Dnia Społecznika w gorzowskim teatrze.

  - Przedstawienie było o szkole aniołów, bo pracownicy socjalni to tacy aniołowie stróże swoich podopiecznych - dodaje T. Miechowiak.

  Impreza była okazją do wręczenia statuetek najlepszym społecznikom w Lubuskiem. Dziewięciu z 25 zgłoszonych osób kapituła nominowała do nagrody. Cztery z nich dostały "Latarenkę" - statuetkę dla laureatów konkursów "Społecznik Roku".

  W kategorii ,,szczególne osiągnięcia w pomocy społecznej’’ nagrodę otrzymała Zofia Mielcarek, dyrektorka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie Odrzańskim za stworzenie systemu rozwiązywania problemów społecznych.

  W kategorii ,,działanie na rzecz środowiska lokalnego’’ wygrało Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna w Gorzowie.

  W kategorii ,,przyjaciel roku’’ nagrodę otrzymały Grażyna Kłysz - dyrektorka Gimnazjum nr 2 w Kostrzynie i Hanna Witkowska, emerytowana lekarka z Zielonej Góry.

  - Nasza działalność nie wymaga pochwał i nagród, ale nie ukrywam, że jest to miłe - mówi Augustyn Wiernicki, prezes Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu Brata Krystyna, odbierając statuetkę. Konkurs "Społecznik Roku" odbył się po raz piąty.

  Organizatorami są wojewoda i marszałek.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo