Świecko > Nocna akcja policji

  Świecko > Nocna akcja policji

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Ponad 20 ukaranych kierowców i kilkadziesiąt skontrolowanych TIR-ów - to efekt nocnej akcji policji i Inspekcji Transportu Drogowego, przeprowadzonej na drodze nr 2 w pobliżu przejścia w Świecku.

  - Międzynarodowa trasa nr 2 do polsko-niemieckiego przejścia w Świecku jest najniebezpieczniejszą drogą w Lubuskiem - mówi Artur Chorąży z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. - Przez minionych 10 miesięcy doszło na nim do 57 wypadków, w których zginęło 30 osób. Sprawcami 15 z nich byli kierowcy TIR-ów.

  Przez osiem godzin akcji (od godz. 18 w czwartek do godz. 2 w piątek) policjanci z drogówki wraz z inspektorami ITD oraz funkcjonariuszami niemieckiej BAG poddali szczegółowej kontroli ok. 70 ciężarówek.

  Ujawnili pięć wykroczeń, za które nałożyli mandaty na kwotę 450 zł. 20 kierowców zostało pouczonych. Najczęstszym uchybieniem był zły stan techniczny pojazdów. Wszyscy kontrolowani podczas akcji kierowcy ciężarówek okazali się trzeźwi.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo