Lubuskie > Najwięcej zbudowali i poprawili

  Lubuskie > Najwięcej zbudowali i poprawili

  (sc)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Kilka lubuskich miast i gmin znalazło się na czołowych miejscach rankingu Wspólnoty na największe sukcesy samorządów w minionej kadencji.

  Wśród miast powiatowych Międzyrzecz zajął szóste miejsce. Dziesiąte są Słubice, które w poprzednim rankingu były na 40 miejscu. Ośno Lubuskie zajęło 19 miejsce wśród miast małych.

  Wśród miast wojewódzkich w łącznej punktacji Zielona Góra zajęła dziesiąte miejsce, a Gorzów Wlkp. trzynaste. Gorzów był jednak najlepszy w kraju pod względem rozbudowy infrastruktury drogowej i komunalnej.

  Za sukces w rankingu punktowano wzrost dochodów budżetowych i wpływów z podatków, spadek bezrobocia, rozwój przedsiębiorczości, przyrost dróg i mieszkań. Sukcesy w tych dziedzinach po dodaniu złożyły się na sukces lokalny i świadczyły, że w miastach i gminach miniona kadencja była udana albo zmarnowana.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo