Nowogród Bobrz. > Przerzut Azjatów nie wyszedł

  Nowogród Bobrz. > Przerzut Azjatów nie wyszedł

  (boch)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Wczoraj w nocy strażnicy graniczni zatrzymali po pościgu samochód z 12 Azjatami, którzy chcieli nielegalnie przedostać się do Niemiec.

  Późnym wieczorem w okolicy Nowogrodu Bobrzańskiego funkcjonariusze SG postanowili zatrzymać do kontroli nadjeżdżającego fiata doblo. Kiedy kierowca się nie zatrzymał i zaczął uciekać do lasu, ruszyli za nim. Wystające korzenie uszkodziły miskę olejową i to unieruchomiło samochód. Wtedy z auta wskoczyło dwóch mężczyzn, którzy zostali natychmiast obezwładnieni.

  Po otwarciu fiata strażnicy graniczni nie wierzyli własnym oczom. W miejscu wymontowanego tylnego siedzenia było stłoczonych 12 Azjatów. Cudzoziemcy, prawdopodobnie Chińczycy, nie mieli ze sobą żadnych dokumentów. Są to sami młodzi mężczyźni. Nielegalnie wybrali się zapewne do pracy w Niemczech, a mieszkańcy kujawsko-pomorskiego zorganizowali im przerzut.

  - Polaków natychmiast po zatrzymaniu oddzielono od cudzoziemców, bo usiłowali się z nimi porozumiewać - mówi rzecznik Lubuskiego Oddziału Straży Granicznej Mariusz Skrzyński.

  Na razie nie wiadomo, czy fiat zmierzał do zielonej granicy w okolicach Olszyny, czy może Azjaci mieli gdzieś się przesiąść do tira, żeby w ten sposób przedostać się na Zachód.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo