Gubin > Policjanci zatrzymali nietrzeźwego lekarza

  Gubin > Policjanci zatrzymali nietrzeźwego lekarza

  (vp)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Do zatrzymania 59-letniego lekarza doszło w Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej w Gubinie po sygnale otrzymanym od pacjentki, którą wcześniej badał.

  Kobieta o swoich podejrzeniach powiadomiła dyrektora przychodni. Ten natychmiast odsunął pijanego lekarza od pełnionych obowiązków i powiadomił policję.

  Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gubinie poddali lekarza badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Alkomat wykazał 0,63 mg/l (1,26 prom.) alkoholu. Jak się okazało, do momentu odsunięcia lekarza od pracy, przyjął on ok. 30 pacjentów. Nietrzeźwego mężczyznę przewieziono do Izby Wytrzeźwień.

  W sprawie tej wszczęto już postępowanie przygotowawcze. Za to przestępstwo lekarzowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Poza tym zatrzymanemu grożą również konsekwencje dyscyplinarne.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo