Zielona Góra > Sukces młodych muzyków jazzowych

  Zielona Góra > Sukces młodych muzyków jazzowych

  (kali)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Zespół The Conception z Uniwersytetu Zielonogórskiego zdobył drugą nagrodę w międzynarodowym konkursie jazzowym w Jeleniej Górze.

  Zespół w składzie: Bartosz Pernal - puzon, Michał Maculewicz - saksofon altowy, Mariusz Smoliński - fortepian, Mikołaj Budniak - kontrabas, Marek Wesołowski - perkusja zdobył drugą nagrodę w konkursie Powiew Młodego Jazzu na V Międzynarodowym Krokus Jazz Festiwal, który odbywał się w dniach 10-12 listopada 2006r.

  O główną nagrodę ubiegało się piętnaście zespołów z Polski, Czech i Niemiec.
  Po przesłuchaniach konkursowych jury postanowiło przyznać trzy nagrody dla najlepszych zespołów. W tym zaszczytnym gronie znalazła się zielonogórsko-gorzowska grupa studentów kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na WydzialeArtystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego.

  Finansowa nagroda, którą przyznało jury zespołowi The Conception, przyczyni się do wydania nagranego już materiału na pierwszą autorską płytę zespołu. Na początek przyszłego roku planowana jest trasa koncertowa promująca płytę.

  To nie pierwsze znaczące osiągnięcie zespołu, bowiem w maju br. formacja otrzymała nagrodę dla najlepszego zespołu na IX Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni.

  Informacje ozespole na stronie internetowej www.theconception.pl

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo