Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Celnicy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej udaremnili wywóz z Polski unikalnego w naszym kraju motocykla amerykańskiej firmy Indian z 1941 roku.

  - Ciężarówkę, na której znajdował się odrestaurowany motocykl, zatrzymano do kontroli na drodze dojazdowej do przejścia granicznego w Świecku - poinformowała rzeczniczka Izby Celnej w Rzepinie Beata Downar-Zapolska.

  Kierowca samochodu - mieszkaniec województwa warmińskoľmazurskiego - oświadczył, że motocykl, model 341 Chief, według umowy kupna-sprzedaży wart jest 10 tys. euro. Jak mówił, kupił go w Polsce jego holenderski pracodawca. Mężczyzna tłumaczył, że jego rolą było jedynie przewiezienie go przez granicę. Kierowca nie miał wymaganego w takich przypadkach zezwolenia od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

  Będący w znakomitym stanie model Chief Indiana z roku 1941, jest wart przynajmniej dwa razy więcej, niż podano w umowie. Miłośnicy motoryzacji twierdzą, że jest ich w naszym kraju zaledwie kilka.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo