TADEUSZ KRAWIEC 605 20 19 49 tkrawiec@gazetalubuska.pl

  Gazeta Lubuska

  Gazeta Lubuska

  2,4 mln zł prowizji wypłaciło szefom i pracownikom przez dziesięć lat Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Nowe władze firmy uważają, że popełniono przestępstwo.

  - Jeszcze nigdy nie spotkałem się, by jakakolwiek firma w ten sposób nagradzała swoich pracowników - mówi adwokat wynajęty przez PGK Dariusz Niebieszczański.

  Z treści zawiadomienia o przestępstwie, które przygotowała jego kancelaria, wynika, że w latach 1994-2004 za zgodą rady nadzorczej PGK wypłacono pracownikom firmy 2,4 mln zł prowizji. Była to forma nagrody za tzw. działalność dodatkową i zależała od prezesa.

  Problem w tym, że pod tę działalność podciągano usługi, które stanowiły podstawowy zakres usług przedsiębiorstwa, a więc m.in.: pobór i uzdatnianie wody, odprowadzanie ścieków, wywóz śmieci, pogrzeby, zagospodarowanie terenów miejskich czy dystrybucję ciepła.

  Więcej jutro w "GL"

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo