(roch)

  Gazeta Lubuska

  Gazeta Lubuska

  Olbrzymi kompleks, a w nim biura, sklepy i lokale rozrywkowe zamierza wybudować na Zawarciu firma Synergie Investments. Wczoraj podpisała wstępną umowę kupna działki.

  Dziś Zawarcie to najbardziej zaniedbany rejon Gorzowa. Ta inwestycja może zmienić jego oblicze. Chodzi o ogromnie zaniedbany teren około 5 ha po byłych Zakładach Mechanicznych Ursus, o który ostry spór od kilku lat toczą z miastem handlujący tam dawniej kupcy.
  Teraz za 10 mln zł chce go kupić Synergie Investments, która wchodzi w skład angielsko-irlandzkiego konsorcjum Ewaco. - Na rozstrzygnięcie sporu jesteśmy w stanie czekać nawet kilka miesięcy - mówił wczoraj prawnik inwestora Dariusz Skrodzki.

  Przyszli nabywcy nie chcieli ujawniać żadnych szczegółów zawartej umowy, zasłaniając się prawem handlowym. Wiadomo tylko, że nadal toczą się negocjacje, które rozstrzygną m.in. kto powinien zapłacić za rekultywację zanieczyszczonego poprzemysłowego gruntu. Jeśli wszystko skończy się dobrze, to na zakupy będzie się tam można wybrać za około dwa lata. Centrum będzie pierwszym tak nowoczesnym obiektem na zaniedbanej lewobrzeżnej dzielnicy Gorzowa. Kilka miesięcy temu szacowano inwestycję na 100 mln zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo