Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  W środę wieczorem pełnomocnik komornika Jarosława A. wpłacił kaucję i komornik wyszedł na wolność.

  Komornika Jarosława A., przed laty sędziego i prezesa Sądu Rejonowego w Gorzowie, policja zatrzymała w poniedziałek. Prokurator przedstawił mu zarzut niedopełnienia obowiązków i bezprawnego wyniesienia z sądu dziewięciu teczek z aktami spraw sądowych z lat 1988-94. Znaleziono je w skradzionym komornikowi mercedesie. Jak informowaliśmy wczoraj, jedna ze spraw dotyczy Marka Surmacza, dziś wiceministra spraw wewnętrznych i administracji.

  Prokurator domagał się aresztowania komornika na czas śledztwa na trzy miesiące. W środę sąd orzekł areszt dwumiesięczny z możliwością zamiany na 80 tys. zł poręczenia majątkowego. Komornik nie spędził trzeciej nocy za kratami, bo jeszcze w środę wieczorem pieniądze zostały wpłacone na konto bankowe sądu i Jarosław A. odzyskał wolność. Za przedstawione mu zarzuty grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo