Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Foto i videoradary są najskuteczniejszą bronią gorzowskiej drogówki. Przez dziewięć miesięcy tego roku funkcjonariusze zatrzymali już ponad tysiąc piratów drogowych.

  Nie pomogą antyradary ani malowanie tablic rejestracyjnych. Policjanci z gorzowskiej drogówki patrolujący ulice coraz skuteczniej ujawniają sprawców wykroczeń drogowych. Od stycznia tego roku pracujące w Gorzowie i okolicy videoradary zarejestrowały już 1.063 piratów drogowych, na których nałożono mandaty karne w kwocie ponad 132 tys. zł. Każdy z zatrzymanych kierujących otrzymał również punkty karne za naruszenie przepisów.

  Tylko we wrześniu funkcjonariusze sekcji ruchu drogowego wezwali ponad stu kierowców, których poczynania uwiecznił obiektyw fotoradaru. Osoby te, prowadząc samochód poruszały się niejednokrotnie z prędkością o 50-60 km wyższą niż dopuszczona na danym odcinku. Teraz muszą liczyć się z konsekwencjami swojej beztroski. W takich przypadkach, przy kumulacji kilku wykroczeń, mandaty karne za nie nakładane są bardzo wysokie i sięgają kwoty nawet tysiąca złotych.

  Aby osiągnąć wyższą skuteczność w zwalczaniu tego typu zachowań, policjanci w białych czapkach zapowiadają jeszcze częstsze wykorzystanie urządzeń technicznych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo